Akşehir Belediyesi’nin katkıları ile programa katılan öğrencilere kitaplarını imzalayan Yazar Şahin, "Türkiye'de yüksek oranda, engelli nüfusu var. Bu sorunlarının giderilmesinde tek başına yasal düzenlemeler yetersiz kalıyor. Toplumumuza da engelli bireylerin yaşama entegre olması için büyük görevler düşüyor. Onun için bu bilincinde okul çağlarında oluşması gerekiyor.

Geçirmiş olduğu trafik kazası neticesinde 27 yıl yatağa bağımlı bir baba ve doğuştan engelli bir kardeşim var. Bu işin mutfağındayım. Bu nedenle engelli bireylerin gerek normal hayatta yaşamış olduğu sıkıntıları gerekse bürokratik alandaki sorunlarını kimse benden iyi anlayamaz. Çünkü doğuştan engelli bir bireyin hayatı kabullenişini yada sonradan çeşitli nedenlerle engelli olan bir bireyin yaşamış olduğu travmayı yada hayat mücadelesini anlayabilmek için empati yapmak bile yetersiz kalır bazı şeyler yaşayarak hissedilir ancak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necmettin Erbakan'ı andı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necmettin Erbakan'ı andı

Kitapta Konya'da yaşayan Hasan Ukdem, İsmail Değirmenci, Büşra Ateş, Hande Dağ, Emine Seçgin ve Gazi Hasan Kocamaz 'dan oluşan engelli bireylerin başarı hikayeleri anlatılıyor.

HABER MERKEZİ