Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, hafta sonu Selçuklu Belediyesi Kış Spor Okullarında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Türkiye'nin en kapsamlı ve en büyük spor okullarından olan ve her yıl aileler ve çocuklar tarafından büyük ilgi gören Selçuklu Belediyesi Spor Okullarında kış dönemi devam ediyor. Cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilen spor okulları çalışmalarında 13 branşta 6 binden fazla öğrenci spor eğitimi alıyor. Cumartesi ve pazar günü kış spor okulları çalışmalarını yerinde izleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, antrenman sırasında çocuklar ve aileleriyle bir süre sohbet etti. Ziyarette Başkan Pekyatırmacı’ya Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan, Kulüp Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Uysal ve Cem Hayırlıoğlu eşlik etti.

‘120 ANTRENÖR GÖREV YAPIYOR’

Milli heyecan Konya’da! Milli heyecan Konya’da!

Yaz ve kış olmak üzere iki sezondan oluşan Spor Okulları çalışmalarında kış dönemi dersleri 8 Ekim 2022 tarihinde başladı. 28 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek olan Kış Spor Okullarında eğitimler cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün yapılıyor. 21 Tesis ve 30 Spor Salonunda gerçekleştirilen çalışmalarda 5-15 yaş arasında 6 binden fazla öğrenci 13 branşta eğitim görüyor. 120 antrenörün görev yaptığı Kış Spor Okullarında öğrencilere servisi imkanı da sunuluyor. Servisli seansı tercih eden öğrenciler antrenman öncesi evlerinden alınarak, antrenman sonrası tekrar güvenli bir şekilde evlerine teslim ediliyor. Spor Okullarında Yüzme, Basketbol, Futbol, Tekvando, Cimnastik, Tenis, Voleybol, Wushu, Karate, Kick Boks, Satranç, Okçuluk ve Masa Tenisi branşlarında eğitim veriliyor.

‘BAŞKAN PEKYATIRMACI: SPOR İMKANI SUNUYORUZ’

 Aileler ve çocukların spor okulları faaliyetlerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük spor okulları çalışmasını Selçuklu ilçemizde bizlere güvenen ailelerimiz ve çocuklarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. 5-15 yaş arası çocuklarımızın spordan kopmamaları için Yaz ve Kış Spor Okulları faaliyetlerimizle birlikte onlara yıl boyu spor yapma imkanı sunuyoruz. Her yıl yaklaşık 20 binden fazla öğrencimiz spor okullarımızda sporla buluşuyor ve kendini geliştiriyor. Spor Okulları çalışmalımızda yetenekleri keşfedilen öğrencilerimiz, lisansını çıkartılarak Selçuklu Belediyespor Kulübümüzün lisanslı sporcusu haline geliyor. Bugüne kadar spor okullarımızdan yetişerek Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda hem kulübümüzü hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden yüzlerce sporcumuz bulunuyor. Çocuklarımızın küçük yaşlarda başlayıp gelişimine katkı sağladığımız için çok mutluyuz” dedi.

‘BÜNYESİNDE BİRÇOK SPOR YATIRIMI BARINDIRIYOR’

Sporculara yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Selçuklu Belediyesi gerek Türkiye şampiyonalarında gerekse uluslararası müsabakalarda birçok branşta madalyalar almaya devam ediyor. Bünyesinde Uluslararası Selçuklu Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzu, Atletizim Pisti, Futbol sahası, halı saha ve birçok spor salonu bulunduran Selçuklu Belediyesi Konya’nın bu noktada adeta parlayan yıldızı oldu.