Bölgede yaşananları ele almak ve Filistin’deki mezalimi daha iyi anlamak adına Milli Çözüm Dergisi de bir konferans düzenliyor. Siyaset Bilimci ve Yazar Ahmet Akgül’ün katılacağı konferans 10 Aralık 2023 Pazar günü 14.00'te Bera Otel'de gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili Milli Çözüm Dergisi Konya Temsilciliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verildi, “Son iki aydır Gazze'de yaşananlar insanlığın vicdanını uyandırmış ve yeni adil bir dünya talebi yoğun bir şekilde dile getirilmeye başlanmıştır. Bu süreç ABD'nin AB'nin uluslararası kuruluşların ve hatta İslam alemi yöneticilerinin büyük çoğunluğunun kendi halklarından daha çok İsrail'e hizmet ettikleri gerçeğini ortaya koymuştur. Vicdan sahibi tüm insanlar Siyonist İsrail'in çocukları sivilleri katletmesinin biran evvel durdurulmasını talep etmektedirler. Ama İsrail katliamlarına tüm şiddetiyle devam ediyor.  Dünya "İsrail'e kim dur diyecek?" sorusunun cevabını aramaktadır. Şuandaki portrede yaşanan katliamları önleyip İsrail'e ve onu koşulsuz destekleyen ülke yönetimlerine haddini bildiren ülke yeni dünyanın lokomotifi olacaktır. Dünya kritik bir dönüm noktasındadır.

Ülkemizde ise bir türlü sonlanmayan ekonomik kriz devam etmekte, farklı kesimlerin birlikte huzur içinde yaşayabildiği Cumhuriyet sistemi iktidar ve muhalefetçe yıpratıldığı için grift problemler ortaya çıkmaya başlamıştır. Ülkemizin halkımızı kutuplaştıran değil ortak paydalarda birleştiren bir siyaset anlayışına ihtiyacı var. Özellikle Siyonist İsrail'in ülkemizi de içine alan "ARZ-I MEV'UD -büyük israil-" hedefi için harekete geçtiği ve etrafımızı kuzeyden güneyden batıdan kuşattığı bir dönemde günlük siyasi kazanımların çok ötesinde buna çok ihtiyacımız var.

8-7-10

İşte ülkemiz, İslam alemi ve dünya açısından böylesine kritik bir süreç yaşadığımız dönemde bilgeliği, cesareti, siyasi feraseti ve çözüm önerileri ile insanımızı aydınlatan en değerli isimlerden birisi olan Milli Çözüm Dergisi Baş Yazarı Siyaset Bilimci Düşünür Üstad Ahmet Akgül'ün katılımları ile bir konferans düzenlemekteyiz.

Mevlana'ya dair çok sergilenmeyen ve bilinmeyen eserler bu sergide Mevlana'ya dair çok sergilenmeyen ve bilinmeyen eserler bu sergide

"Yıpratılan Cumhuriyet Mirası ve Filistin'de İnsanlığın İflası!” konulu konferansımızı 10 Aralık 2023 Pazar günü Saat:14.00'te Bera Otel'de (Afra Göktelen Yanı) gerçekleştireceğiz.”

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ