Sporun kalbi Meram’da atmaya devam ediyor. Meram Belediyesi bugün, güreş, tekvando, wushu, jimnastik, okçuluk, muay thai, halter, kick boks, bilek güreşi, tenis, bisiklet gibi branşlarda hizmetlerini sürdürüyor. Meram Belediyespor, 2023 yılında birçok önemli başarılara imza attı. Kulüp 2024 yılında da başarılarını aynı şekilde sürdürmek istiyor.

BİRÇOK BRANŞTA ÖNEMLİ BAŞARILAR GELDİ

Meram Belediyespor, 2023 yılında 11 farklı branşa, 81 Türkiye üçüncülüğü, 63 Türkiye ikinciliği, 64 Türkiye birinciliği, 13 Avrupa üçüncülüğü, 18 Avrupa ikinciliği, 15 Avrupa birinciliği, 2 dünya üçüncülüğü, 5 dünya ikinciliği, 5 dünya birinciliği, 1 olimpiyat üçüncülüğü elde etti. Kulüp bünyesinde elde edilen bu başarılar Meram Belediyespor’un ve Konya’nın tanınırlığını da artırdı.

SPORA TEŞVİK EDİYORUZ

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocukları spora teşvik ettiklerini dile getirdi. Gençleri kötü alışkanlıklardan korumaya çalıştıklarını aktaran Kavuş, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onları spora teşvik etmek, geleceğimiz adına atılmış en önemli adımlardan biri olacağının bilincindeyiz. Türkiye, bu anlayış çerçevesinde çok önemli adımlar attı, çok büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Meram Belediyesporlu sporcularımızın hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda aldığı büyük başarılar, bu yatırımlarımızın meyveleri. Bu başarı sadece kendilerini, ailelerini ya da antrenörlerini değil bizleri de gururlandırıyor, onurlandırıyor. Sporcularımız artık sadece Meram’ı değil, tüm Türkiye’yi başarıyla temsil ediyorlar. Spora ve sporcu gençlere verilen desteği bugünden sonra da artırarak devam ettiriyoruz” dedi.

BÜYÜK KATKI SAĞLANIYOR

Kavuş sözlerini şöyle tamamladı, “Desteğimizin ilk ve ön önemli örneğini de ‘Yaz Spor Okulları’ ile veriyoruz. Onların spor ve eğitim ahlakını geliştirmek, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, Düzenli ve modern antrenman yöntemleri ile sportif etkinliklere katılımlarını sağlayarak; “fiziksel, ruhsal ve düşünsel” gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlattığımız ‘Yaz Spor Okulları’ Meramlı gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı ve nitelikli yetişmelerinde önemli kilometre taşlarından biri olacağına inanıyoruz”

Gaziantep FK, 3 maç sonra 3 puan mutluluğu yaşadı Gaziantep FK, 3 maç sonra 3 puan mutluluğu yaşadı

SAMET AKTAŞ

Editör: Samet Aktaş