Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personellerinin iş sağlığı ve iş güvenliği konularında bilgilendirilmesi amacıyla hizmet içi eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim (3)

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ ANLATTI

Bu kapsamda Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda, iki ayrı oturumda gerçekleştirilen eğitimlerle personele iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Eğitimler, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fatma Doğru tarafından verildi ve söz konusu eğitimde; yüksekte çalışma, kapalı ortamda çalışma, kesici aletlerle çalışma prensipleri konusunda dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

Eğitim (4)

GÜVENLİ ORTAMIN TEMİN EDİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ

İş güvenliği eğitiminin temel amacının iş kazalarının önüne geçilmesi, çalışanların bu konuda bilgilendirilmesi ile işyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın temin edilmesi olduğunu ifade eden Fatma Doğru; iş güvenliği ile kaza olduktan sonra değil, kaza olasılıklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmanın amaçlandığını belirtti.

Fatma Doğru ayrıca; “Bir anlık dalgınlık ömür boyu izlerini taşıyacağınız kazalara sebep olabilir. Çalışma esnasında yapılacak en küçük bir dikkatsizlik belki ciddi bir yaralanmaya ya da hayatınıza mal olacaktır.  25 yılda görülmeyen 25 saniyede başa gelebilir” diyerek çalışanları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Eğitim (5)

İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA ASLA TAVİZ VERMEYİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak iş güvenliğine büyük önem verdiklerini ve bu yönde eğitimlerin her kademede devam ettiğini söyledi.

İş güvenliğinin üst seviyede hayata geçmesine büyük bir özen gösterdiklerini vurgu yapan Başkan Hasan Kılca; “Bizler birlikte çalışan, güzel çalışmaların altına imza atan, birlik ve beraberliğin üst seviyede olduğu güzel bir ailenin mensuplarıyız. Karatay’ın yakaladığı bu önemli başarıda, personellerimizin emeği ve alın terinin büyük bir katkısı vardır. Kaliteli ve güzel hizmetleri ulaştırırken, bu hizmetlerin hayata geçmesinde köprü vaziyeti gören mesai arkadaşlarımızın güvenli, huzurlu, temiz ve düzenli alanlarda çalışması için her türlü önlemi alıyoruz. Belirli periyotlar halinde gerçekleşen hizmet içi eğitimlerimizle bu tedbirleri teorik ve pratik olarak çalışanlarımıza ulaştırıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği noktasında almamız gereken her türlü tedbiri alıyoruz ve bu konuda asla taviz vermedik. Hangi şart ve durumda olursak olalım tedbirli ve dikkatli olmamız gerekiyor. Bu tür eğitim ve farkındalık oluşturan çalışmalar da işyerlerindeki sağlığın ve güvenin üst seviyede tesis edilmesine büyük bir katkı sağlamaktadır. Belediye olarak sağlık ve güvenlik konusunda duyarlı ve hassas çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yanılmaz: 'AK Parti Belediyeciliği bir yatırım belediyeciliğidir' Yanılmaz: 'AK Parti Belediyeciliği bir yatırım belediyeciliğidir'

Kaynak: HABER MERKEZİ