Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Karaduman ve merkez ilçe Belediye Başkan Adayları düzenledikleri basın toplantısı ile basın mensupları ile buluştu. Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini önemsediklerini ve Konya’dan ciddi oy alacaklarını ifade etti.

Milletvekili Ekici'den 23 Nisan Mesajı Milletvekili Ekici'den 23 Nisan Mesajı

ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR OLACAĞIZ’

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Karaduman siyasetin günün sonunda matematik olduğunu kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyaset, cümle kurmanın ötesinde rakamlarla ilişkilendirilmiyorsa o siyasetin gerçeklikle bir irtibatı yoktur. Çıkacaksınız Konya Büyükşehir Belediyesi'nin borcu ne kadar, her yıl faize verdiğiniz paralar ne kadar açıklayacaksınız. İnsanımıza hesap vereceksiniz. Biz, belediyeyi kazandığımızda aylık bilançomuzu Konyalılar ile paylaşacağız. Hesap verebileceğiz, şeffaf olacağız. Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşımızın vergilerini topluyor. Alınan vergiler, belediyenin borcunu ödemek için değil, borcun faizini ödemekte ancak kullanılabiliyor. 2020 yılında 721 milyon TL biz faize harcamış olduk. Belediyenin kasasından, insanımızın alın terinden aldığımız paraları faiz lobilerine aktarmış olduk. Bu para, hizmete aktarılmış olsaydı emin olun Konya'da ulaşım ve trafik sorunu ortadan kalkardı.”

Toplu

‘ KONYA GÖÇE HAZIR DEĞİL’

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Karaduman olası bir deprem ile Konya'nın yoğun bir göç ile karşı karşıya kalacağını belirterek, "Konya alacağı göçe hazır değil. 6 Şubat depreminin ardından hayatını kurtaran bir çok depremzede vatandaşımız İç Anadoluya yerleşmeye başladı. Yarın olası bir İstanbul depreminin ardından Konya alacak göçe hazır değil. Biz Konya'yı teslim aldığımız zaman bu tarz durumlara şehri hazır hale getireceğiz. Sadece deprem değil Konya'yı sanayisini de geliştirmemiz gerekiyor. Yakın bir gelecekte sanayici esnafımız artık Konya olarak değil, başka bir şehrin ya da başka bir ülkenin insanı olarak karşımıza çıkacak. Konya alan göçler ve tehdit amacıyla hem uyuşturucu hem gettolaşma sorunu ile karşı karşıya. Allah muhafaza artık önüne geçilmeyecek sorunlar başımıza açılacak. Biz bunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Hem köylerde hem de taşra ilçelerde gençler kalmadı. Artık köylerimiz 60 yaşına kadar ortalaması dayandı. Gençlerimiz artık üretmek yerine terk etmeyi seçiyor. Beldelerimizi üretim tehdidine karşı hazırlayacağız" ifadelerine yer verdi.

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ

Editör: Birkan Bakay