Selçuklu İlçe Belediyesi Sanat Akademisi Müzik Topluluğu üyelerinin daha önce sergilediği “Dil’den Dîl’e Türküler 2” konseri ikincisi ile bir kez daha seyirci karşısına çıktı.

AW910110_02

Bozkırın Tezenesi vefatının 11. yılında anılıyor Bozkırın Tezenesi vefatının 11. yılında anılıyor

Selçuklu Sanat Akademisi tarafından verilen eğitimler sonrasında sahneye çıkan ve hünerlerini sergileyen topluluk üyeleri “Dil’den Dil’e Türküler 2” konseriyle izleyenlere yine Anadolu’nun destansı Türkülerini icra ederek müzik şöleni yaşattı. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve yoğun ilginin olduğu “Dil’den Dil’e Türküler 2” konseri Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Bünyamin Tilavel’in yönetiminde gerçekleşti. Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Düz, Belediye Meclis Üyeleri, sahnede yer alan kursiyerlerin ailelerinin katıldığı konserde Anadolu’da yaşanmışlıkların notalara döküldüğü destansı Türkülerin icrasıyla büyük beğeni aldı.

AW910110_03

Şehir dışında olması nedeniyle programa katılamayan Başkan Pekyatırmacı gönderdiği mesajında, “Muhteşem işleri ortaya çıkardığımız Selçuklu Sanat Akademisi’nde alınan eğitimler bir bir meyvelerini veriyor. Bu akşam da yine harika bir konser icra edecek değerli koromuza, bu konserin hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarımıza ve kıymetli zamanlarını ayırarak konsere gelen değerli izleyicilerimize şükranlarımı sunarım. Bundan sonra da akademimizin güzel işlerini burada izlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AW910110_04

Konserin sonunda koro şefi Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Bünyamin Tilavel’e Başkan Yardımcısı Ali Düz ve meclis üyeleri tarafından çiçek takdim edildi.