Gelecek Partisi’nde istifa şoku! Gelecek Partisi’nde istifa şoku!

Konya’da Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü hazırlıkları devam ederken Bursa Konyalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği Şeb-i Arus, Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü etkinliği yoğun ilgi gördü. Panorama 1326 Fetih Müzesinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç’ın yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanvekili Hasan Hüseyin Erdönmez’de katıldı. Mevlana Celalettin Rumi’nin, Şeb-i Arus (Düğün Gecesi) 750. Vuslat (kavuşma) programına siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de iştirak etti.

Sema programında önce konuşan Dernek Başkanı Musa Bozkurt, “Vefatının, yani Vuslatının 750. sene-i devriyesinde büyük mütefekkir, gönül insanı, sevgi medeniyetimizin mimarlarından Mevlâna Celaleddin-i Rumi Hazretlerini rahmetle yâd ediyoruz. Mekânı inşallah cennet olsun. Bizleri, bir Şeb-i Arus’a daha eriştirdiği, bu düğün gecesinde gönülden, gönülle muhabbet etmeyi bir kez daha bizlere nasip ettiği için Allah’a sonsuz hamd-ü senalarımızı sunuyoruz” dedi.

5-10-35

Ancak ve ancak aşk ile yazılmış eserlerin yedi buçuk asır ayakta kalabileceğine vurgu yapan Bozkurt, “Hz. Mevlâna eserlerini öyle bir aşk ile meşk etmiş ki, Vuslatından 750 sene sonra dahi bir araya geliyor, onu yâd ediyor, onun düğün gecesinde birbirimizle muhabbet ediyor, sohbet ediyoruz. Mevlana, arkasında yalnızca yazılı eserler ve sönmeyen fikirler bırakmış bir insan değildir. Hz. Mevlâna aşk ile yoğurulmuş, aşktan ilham almış fikirler bıraktığı içindir ki, sadece bu salonda değil, 780 bin kilometrekare içinde de bir muhabbet ve uhuvvet iklimini muhafaza edebiliyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ