Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında öğretmenlerin gelecek nesillerin inşasında büyük pay sahibi olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca Kılca’nın Öğretmenler Günü mesajı şu şekilde:

Konya'nın o ilçelerinde yağış bekleniyor Konya'nın o ilçelerinde yağış bekleniyor

“Öğretmen olmak; anne şefkatiyle emek vermek, sabır ve sebat göstermektir. Öğretmen olmak A ve B ile birlikte ahlakı, milli ve manevi değerleri, müreffeh yarınlara erişebilmenin yol ve yöntemlerini, bilim ve teknolojinin kıymetini ve en önemlisi yarınların sahibi olacak gençleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle yetiştirmektir. Öğretmen olmak; insan yetiştirme, insani değerlerle yarınlara erişme ustalığıdır. Evlerimizden sonra okullarımız, insani ve vicdani unsurlarla mayamızı oluşturan yerdir. Öğretmenlerimizin ‘iyi insan, kaliteli toplum ve güçlü Türkiye’ için omuzladığı sorumluluk, hepimizin sorumluluğundan çok daha fazladır. Öğretmenlerimiz bu sorumluluğu en güzel şekilde ve ziyadesiyle yerine getiriyorlar. Bizler de ziyaret ettiğimiz okullarda öğrencilerimizin tutum ve davranışlarında bunu rahat bir şekilde görebiliyoruz. Her bir yavrumuzun gözlerinde ki ışıltı, kalplerindeki samimiyet ve ruhlarında ki heyecan bizim de heyecanımızı ve çalışma azmimizi artırıyor. Bir gaye ve hedef doğrultusunda çalışan, üreten ve emek veren tüm öğretmenlerimizin emeği hakiki anlamda asla ödenemez.

Karatay Belediyesi olarak bizler de gerek ilçemizin eğitim kalitesine katkı olması gerekse ilçemizin daha da gelişmesi bağlamında birçok uygulama, proje ve yatırımı kararı hayata geçirdik. Yine Karatay’ımızda yeni eğitim tesislerinin yapımından okullarımızın her türlü eksiklikleri ve ihtiyaçlarının giderilmesine, eğitim çağındaki tüm çocuk ve gençlerimizin her anlamda gelişimlerine kadar birçok proje üretiyoruz. Bununla da yetinmeyip minik yavrularımıza, ortaokul ve lise çağındaki evlatlarımıza her ay düzenli bir şekilde TÜBİTAK Bilim dergilerini ücretsiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyoruz. Bir yandan üniversite sınavına giren gençlerimizin sınav ücretlerini karşılıyor diğer taraftan üniversiteyi kazanan gençlerimize maddi destek sağlıyoruz. Yine ilçemiz genelinde kültürel, sosyal ve eğitime yönelik daha birçok proje yürütüyoruz. Tüm bunları yaparken hem öğrencilerimiz ve aileleri kadar fedakâr öğretmenlerimizin de yükünü hafifletmeyi amaçlıyoruz.

Bu duygu, düşünce ve gaye ile milletimizin geleceğinde söz sahibi olacak nesilleri yetiştiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.”