Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSKİ işbirliği ile ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerle, çocuklarda su tasarrufu bilinci oluşturmayı amaçlıyor.

Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konfrans Salonunda, öğrencilerde doğal çevreyi korumak ve su tasarruf bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen seminer,  “Su Kullanımı ile İlgili Sürdürülebilir Farkındalık Oluşturmak” konu başlığı etrafında gerçekleştirildi. Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve Yunak Koski Müdürü Cengiz Dalkılıç da katıldı.

Jghdkjdgh

Seminerde öğrencilere; suyun önemi, su döngüsü, su ayak izi, iklim krizi, küresel ısınma, su kirliliği, su kıtlığı ve su tasarrufu konuları sunumlarla anlatılıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TRT ortaklığında hazırladığı “Emiray Su Kıyameti” çizgi filmi izletilen seminerde ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün tanıtımı, su kirliliği, su kıtlığı gündelik hayatta su kullanımı ve genel olarak su tüketimi başlıklarıyla eğitici video içerikleri de gösterildi.

Lise Medeniyet Akademisi'nde münazara yarışmaları sürüyor Lise Medeniyet Akademisi'nde münazara yarışmaları sürüyor

Seminer sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler ve afişler veren KOSKİ Genel Müdürlüğü, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekmesi için koridorlara su temalı arka plan fonu da yerleştirdi.

Khjflkgjljkş

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yapılan seminerle doğal çevreyi korumayı, suyun akılcı kullanımını özendirmeyi ve tasarruflu su kullanımını toplumun her kesimine yaymayı amaçladıklarını belirterek seminer için Büyükşehir Belediyesi Koski Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ