Yerel seçimlerde Konya'daki 6 ilçede birinci olan Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Azimli  istifasını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7'ye neden davet edildi? Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7'ye neden davet edildi?

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Azimli'nin istifa metninde; "3 nesildir deden babadan milli görüşçü ailenin bir ferdiyim. Dedem Sileli hoca Abdullah efendi 1969’dan önce Erbakan hocam, Süleyman Arif Emre ve Hasan Aksoy gibi isimlerle defalarca görüşmüş ve Erbakan hocamın bağımsız aday olup milletvekili olmasında büyük katkıları olan ve aynı zamanda Tahir Büyükkörükçü hocanın da hocalığını da yapmıştır. Babam Musa Azimli Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisi de görev almış. Beldesinde 1299 oyun 1277’sini Mili Selamet Partisi’ne kazandıran belde başkanıdır. Ben, ise bu davaya hizmet edebilmek için resmi kurumlardan emekliliğimi istedim ve Karatay İlçesi kurucular kurulu üyeliği, ilçe teşkilat başkanlığı, 2 dönem genel merkez delegeliği, il ekonomi, il STK ve uzun süre il teşkilat başkanlığı yaptım.  Genel seçimlerden önce babamın rahatsızlığı dolayısıyla uzaklaşmak zorunda kaldım. Menfaat gözetmeksizin üst düzey çalışmalar yaparak 29 ilçede teşkilatlandırdım.  Fakat geldiğimiz aşamada Yeniden Refah Partisi Milli Görüş’ten uzaklaşmış ahlak ve maneviyat yerine eyyamcılık maddiyatçılık ön plandadır. Birlik ve beraberlik yerine fitne kol gezmektedir. Kifayetsiz kişiler tercih sayan olmuştur. Dedikodu ve kovuculuk bulaşıcı hastalık olmuştur. Edep ve ahlaka ayrılık sineye çekilmektedir. Milletvekiller, belediye, teşkilatlar arası çekişmeler üst düzeye ulaşmıştır. İstişare adına hiçbir görüşme yapılmamaktadır. 

9072Ff78 Fa88 48Ce B106 7955C30566Fa

'Hiçbir bir siyasi parti ile bağım yoktur'
Bu sebeplerden dolayı siyasi partilerle görüşümüz uyumsuz hale gelmiştir. YRP üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum. Hiçbir bir siyasi parti ile bağım yoktur ve 25 yıl hizmet ettiğim Sille Kültür ve Tarihini Koruma Derneği’nde devam ediyorum. Aynı zamanda genel başkanlığını Latif Cem Baran’ın yaptığı Birlikte İleri Derneği’nde devam edeceğimizi ilan ediyorum."

Kaynak: HABER MERKEZİ