Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi ve Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ortaklığı ile TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projeleri kapsamında gerçekleştirilen "Güvenli Bir Yarın İçin Genç Zihinlerde Afet Bilinci Eğitimi” projesinin açılış programına katıldı.

Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mine Taşkın açılış programında yaptığı konuşmada, böyle bir programda görev almanın onur verici olduğunu belirterek bu tür organizasyonlarda tekrar bir arada olmayı umduklarını söyledi.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 10.16.44

'Öğrencileri afetlere karşı bilinçlendireceğiz'

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise proje kapsamında verilecek eğitimlerin öğrencilerin afetler karşısında daha bilinçli bir şekilde yetişmelerine katkı sunacağını belirterek “Bu eğitimden faydalanan öğrencilerimizin zaman içerisinde toplumda göstereceği yansıma, suya atılan taşına ortaya çıkardığı halkaların büyüyerek ilerlemesi misali, büyüyerek devam edecektir.” dedi.

Öğrencilerin afet türlerini, afet önleme ve müdahale yöntemlerini öğrenerek, afetlere karşı hazırlıklı olmanın önemini kavrayacakları, çeşitli interaktif etkinlikler ve pratik uygulamalar ile teorik bilgilerini pekiştirecekleri, olası afet durumlarında güvenli ve bilinçli davranışlar sergileme becerisi kazanacakları projeye; Meram Zafer Ortaokulu, Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu ve Karatay Belediyesi İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören 6 ve 7. sınıflardan 30 öğrenci katılıyor.

AFAD Konya İl Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Genel Müdürlüğü ve Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırmalar Merkezinin desteğiyle düzenlenecek eğitimlerin açılış programına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Okan Tekkalan, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.

3-8 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim ve etkinlikler aşağıda belirtilmiştir.

eTwinning projesi ile öğrenciler matematiği sevdi eTwinning projesi ile öğrenciler matematiği sevdi

Whatsapp Image 2024 06 03 At 10.16.43

Kaynak: HABER MERKEZİ