İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Konya Şubesi, üyelerini iftar programında biraraya getirdi. İMO Konya Şube Başkanı Hasan Özgür Yetiştirici ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde, İkonia Garden Düğün ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen iftar programına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Barış Bektaş, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve İMO üyesi inşaat mühendisleri katıldı.

Konya'da acı kaza! Minibüs sürücüsü hayatını kaybetti Konya'da acı kaza! Minibüs sürücüsü hayatını kaybetti

Juketıkytrıökl

ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞMELİ

Programda konuşan CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, inşat mühendisliğinin çok önemli bir meslek olduğuna vurgu yaptı. Bu kapsamda, inşaat mühendislerinin iyi şartlarda mesleğini icra etmesi gerektiğini belirten Bektaş; “İnşaat mühendisleri özlük haklarıyla kazançlarıyla hep sıkıntı içerisinde. Yasal mevzuat ve yargı uygulamaları bakımından ilk suçlanan insanlar inşaat mühendisleri oldu. Bunun değişmesini umut ediyorum. Kentlerin yeniden inşasında en önemli görev üstlenen inşaat mühendisliğinin özlük hakları bakımından sıkıntı yaşamayan bir meslek olmasını diyorum” ifadelerini kullandı.

Ngv Bvbxmbvxm

ÜNİVERSİTELERİN ŞEHİRLERE BÜYÜK KATKISI VAR

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, kendisinin de inşaat mühendisi olduğunu anımsatarak; “Ben mezun olduğumda Türkiye’de inşaat mühendisi 33 bin kadardı. Şimdi sadece Konya’da 4 bin civarında inşaat mühendisi var. Türkiye’de üniversite mezunu oranı yüzde 25’i girmesi önemli bir gelişme. Bunun yanında üniversitelerin şehre de önemli katkısı var. Özellikle şehirlerdeki nüfusa. Konya’da 5 üniversite var. 5 değil 25 üniversite olsa Konya yine kaldırır” dedi.

Jkfhklşkj.çöbm

MESLEĞE KATKI SAĞLAYACAKLARDIR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da, davetlilerin yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramı’nı kutladı. “Ramazan ayında bizleri biraraya getirdiği için oda başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederim” diyen Başkan Pekyatırmacı, şunları aktardı; “Başkanımızın ve yönetiminin mesleki anlamda güzel işlere imza atılacağına inanıyorum. Yeni yönetimle ve Başkanımızla ilk programımız. Bu vesileyle hayırlı olsun temennilerimi iletiyorum. Mesleki anlamda büyük katkı sağlayacaklarına inancımız tam. Biliyorsunuz yerel seçimleri geri bıraktık. Demokrasi için güzel bir süreci yaşadık. Milletimiz kararını verdi. Sonuçların hayırlar getirmesini diliyorum. Seçimden sonra yeniden seçilerek 5 yıllık başkanlık dönemimiz başlamış oldu. Bizlere destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

Hjsjywuwytj

MESLEĞİMİZ ÇOK DEĞERLİ

İMO Konya Şube Başkanı Hasan Özgür Yetiştirici de İMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu adına yaptığı konuşmada, “Biz kocaman bir aileyiz” diyerek birliktelik mesajı verdi.  İnşaat mühendisliğinin değerli bir meslek olduğunun altını çizen Başkan Yetiştirici; “Mesleğimizin ne kadar değerli olduğunu 6 Şubat depremlerinde bir kez daha anladık. Mühendislik hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanmak, insanımız için oldukça faydalı olacaktır” dedi. Başkan Yetiştirici, Gazze’de, Arakan’da, Doğu Türkistan’da Müslümanların acı çekmeye devam ettiğini belirterek, “İnşallah bu acıların son bulduğu bir bayram diliyorum” temennisinde bulundu.

ABDULLAH BAŞYEMENİCİ

Editör: Birkan Bakay