banner5
banner68

TÜRKAV, yarışmanın eserlerini kitaplaştırıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Konya Şubesi, İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması ve 2021 yılının İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmesi sebebiyle gerçekleştirdiği “100. Yılında İstiklal Marşı Işığında Türk İstiklali ve Türk İstikbali” konulu kompozisyon yarışması için gönderilen eserlerden oluşan bir kitap yayımladı.

06 Ocak 2022 Perşembe 15:53
TÜRKAV, yarışmanın  eserlerini kitaplaştırıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Konya Şubesi, İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması ve 2021 yılının İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmesi sebebiyle gerçekleştirdiği “100. Yılında İstiklal Marşı Işığında Türk İstiklali ve Türk İstikbali” konulu kompozisyon yarışması için gönderilen eserlerden oluşan bir kitap yayımladı. Yayımlanan kitap tam not aldı.

‘TÜRK İSTİKLALİNİ SAĞLAYAN RUH TÜRK İSTİKBALİNİN GÜVENCESİDİR’

TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur, TÜRKAV olarak, yüce Türk Milletini İdeallerine, Milli Ülkülerine ulaştırmanın çaba ve gayretini gösterdiklerine dikkat çekerek, “Biz TÜRKAV olarak, yüce Türk Milletini İdeallerine, Milli Ülkülerine ulaştırmanın çaba ve gayretini göstermekteyiz. TÜRKAV Konya Şubesi çatısı altında görev yaptığımız Dava ve Yol arkadaşlarımla birlikte Milletimizin bu kutlu yolculuğunda gençlerimizin Milli şuur, Milli kültür ile mücehhez Türk Milliyetçisi gençler olarak yetiştirip, milletimiz, devletimiz, istiklalimiz ve istikbalimiz üzerine oynanan bu sinsi sistematik oyunların farkına varmalarını ve bu yüce Milletin istiklalini perçinleyip, istikbalini inşa etmek adına milli birikim ve donanımla düşmanları her yönüyle tanımaları ve gençlerimizin kendi istikballerinde bu şuurla Milletimize, devletimize hizmet edecek uyanık, şuurlu, yetenekli, bilgili, çağı bu ruhla mayalayarak Türk Asrının gururlu büyükleri olmaları adına tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Unutmak ihanettir inancından yola çıkarak, unutmadığımızı ve unutturmamak adına da İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. Yılında “12 Ay 12 etkinlik’’ projemizde Türk Milli Destanını yapanlara, yazana ve de kabul eden şeref abidelerine olan minnet, hürmet ve şükran vazifemizi yerine getirerek, bu ruhu daima zinde tutarak gelecek nesillere taşımanın çaba ve gayretlerini göstermekteyiz. Türk İstiklalini sağlayan ruh Türk İstikbalinin güvencesidir” ifadelerini kullandı.

‘KİTAP GÖNDERİLEN ESERLERDEN DERLEME OLUŞTURULDU’

İstiklal Marşı Işığında Türk İstiklali ve Türk İstikbali kitabının yarışmaya gönderilen eserlerden derleme yapılarak oluştuğuna dikkat çeken Başkan Nur, “Milli Mücadele’nin en önemli belgelerinden biri olan İstiklal Marşı’mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümü olması münasebetiyle, ülke sathında düzenlenen kutlamalar çerçevesinde TÜRKAV Konya Şubemizin “12 Ay 12 Etkinlik Projesi” etkinliklerinden biri olarak düzenlenen “İstiklal Marşı Işığında Türk İstiklali ve Türk İstikbali” konulu kompozisyon yarışması için gönderilen yazılardan bir derlemedir bu kitap. Kitapta yarışma için gönderilen yazıların bir kısmı ve yarışmaya katılmayan ancak kitapta basılması için gönderilen yazılardan seçilen eserler bulunmaktadır. Türk milletinin bağımsızlığa olan tutkusunu, tarifi ve taklidi olmayan bir güzellikle ifade eden Mehmet Akif ve ona İstiklal Marşı yazdıran manevi birikimi yad etmek, anlamak ve anlatmak adına düzenlenen bu yarışmaya katılmanın, kazanmaktan daha kıymetli olduğunu düşünen katılımcıları da milli hassasiyetleri için kutluyoruz” şeklinde konuştu.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kürşat Alp 2022-01-07 16:26:23

Devletin ASİL EVLATLARI TÜRKAV!

Avatar
Abdülkerim EL 2022-01-07 18:55:25

Türk Milleti için İstiklal ne kadar önemli bunu anlamak için tarihe bakmak yeterli olacaktır. İstikbale giden yolun illaki İstiklal ile mümkün olduğunu bize Muhteşem Türk destanları anlatmaktadır. Tarihi yapan kahramanlarımızdan onların destanını İstiklalimizin Marşı olarak yazan ve bu istiklali istiklalimizin marşı olarak kabul eden O uluğ yürekli atalarımıza Milli şairimiz Merhum Mehmet Akif ERSOY Beyefendiye de minnettarız. Allah onların cümlesinden ebediyyen razı olsun. Bugünlere kolay gelmedik. Bize ebedi düşmanlık eden emperyalizmin her karakteriyle savaştık savaşmaya da devam ediyoruz ve dahi edeceğiz de. Mücadele tarihimiz boyunca toprağa mübârek naaşlarıyla şeref veren o Bozkurt yürekli şehitlerimiz bize bu toprakları ebedi vatan yaptı. İste biz bu ruhu daima diri ve iri tutmaya mecburuz. Hakikaten kendilerini tanımaktan ve kendileriyle birlikte bu kutlu Ülkü yolunda dimdik yürümeyi bir Ülkücü karakter olarak koyan TÜRKAV Konya Şube Başkanımız Sayın Süleyman NUR Beyefendi ve hakikaten Bayrak yönetimine şükranlarımı sunmak ülkücülüğümüzün gereğidir. Içinde yaşadığımız zaman diliminde kimliksizlesmeyi marifet sayan hakim anlayış batılılaşmayı batıyı taklit etmekten ibaret sayan zavallı gafiller ve hainler dur durak bilmeden ihanet yolunda arsızca yüzsüzce yürümeye devam etmekteler. Işte tam da bu anlamda istiklalimizi sağlayan şehit ve gazilerimiz bize istikbali işaret etmişlerdir ve kıyametin koptuğu gün ve ana kadar yasayan Türk e bu emaneti ulaştırmak yeminimiz. Kalemle mücadele verilerek bir şuur ortaya koyarak oluşturulan enerjiyle Milli silkinmemiş katkı sağlayan bu ve benzeri uygulamalar eserler ortaya koyan mücadele yürekli helal ruhlu Başkan ve yönetimine TÜRKAV mıza ebedîyen sükürdarım. Var olsunlar sağ olsunlar Allah onlardan sevdiklerinden ve Milletimizden razı olsun. Allah yüce Türk Milletini idealleri yolunda muvaffak ve muzaffer eylesin. Zira insanlık Türk Milletinin yükselişine muhtaçtır. Türkçülük ise an yalın anlamıyla Türk Milletini Yükseltme mücadelesinin tertemiz kimliğidir. TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜNE inanıp yaşam ve eylem tarzı olarak kabul eden tüm ülküdaşlarıma selam olsun.

banner64

banner50