banner5
banner68

Karatay gençlerin yanında

Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Karatay’da son 3 yılda temeli atılan 102’nci yatırım olma özelliği taşıdığına vurgu yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaklaşık 60 milyon TL’ye mal olacak merkezin tamamlandığında şehre önemli bir değer katacağını kaydetti

06 Ekim 2022 Perşembe 17:10
Karatay gençlerin yanında

Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Projenin Karatay’da son 3 yılda temeli atılan 102’nci yatırım olma özelliği taşıdığına vurgu yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaklaşık 60 milyon TL’ye mal olacak merkezin tamamlandığında şehre önemli bir değer katacağını kaydetti. Başkan Hasan Kılca; “Gönül Belediyeciliği vizyonundan aldığımız ilhamla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.  Eğitim ve gençlik alanındaki yatırımlarıyla örnek olan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırılacağı Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin de temelini düzenlenen törenle attı.  Köprübaşı Mahallesi Ali Ulvi Kurucu Caddesi üzerinde hayata geçirilen proje, 3 bin 355 metrekare arsa, 3 bin metrekare de inşaat alanına sahip.  Yaklaşık 60 milyon TL’ye mal edilecek Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin içerisinde Masal Atölyesi, Fotoğrafçılık Atölyesi, Ebru Hat Atölyesi, Kafeterya, Müzik Atölyesi, Medya Atölyesi, E-Spor Playstation Odası, Yabancı Dil Atölyesi, Kütüphane,  Sessiz Kütüphane, Sesli Kütüphane, Spor Salonu, Eğitmen Odası ve Karatay Kent Konseyi İdari Ofisi bulunacak.

‘KARATAY GENÇLİK, EĞİTİM VE SPOR MERKEZİ ŞEHRE DEĞER KATACAK’

 Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin şehre önemli bir değer katacağını kaydetti.  Söz konusu projenin, son 3 yılda Karatay’da temelini attıkları 102’nci yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Hasan Kılca,  “Projemizin önemli bir özelliği var, projemizin mevcut alanında önceden atıl durumda olan bir halı sahamız vardı. Vatandaşlarımız, bu bölge için bizlerden yeni bir çalışma istedi. Bölgenin çevresinde arkadaşlarımız 1 ay kapı kapı dolaşarak anket çalışması yaptılar. Elde ettiğimiz verileri değerlendirdik. Plana ve alana uygun istek, talep ve önerileri dikkate alarak birçok donatıyı bu projemizde buluşturduk. Gönül Belediyeciliği vizyonundan aldığımız ilhamla, çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

‘GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ VİZYONUYLA ÇALIŞIYORUZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te ortaya koyduğu Sosyal Belediyecilik ile 2019’da gösterdiği Gönül Belediyeciliği vizyonundan aldıkları ilhamla çalıştıklarını kaydeden Başkan Hasan Kılca sözlerini şöyle sürdürdü; “Altyapı ve üstyapıdan sosyal yaşam alanlarına, yeşil kuşaklar ve parklardan ekonomi, istihdam ve tarımsal faaliyetlerin desteklenmesine kadar daha pek çok konuda hemşehrilerimizle fikir alışverişi yaparak, ilçemize en çok yakışan hizmetleri bir bir kazandırmaya devam ediyoruz. Merkezimizde Medya, Müzik, Masal, Fotoğrafçılık, Yabancı Dil ve Geleneksel El Sanatları Atölyeleri’nin yanı sıra; E-Spor Odaları, Sesli ve Sessiz Kütüphane, Spor Salonları, Kafeterya ve Otopark yer alıyor. Yine merkezimizde, yaptıkları birbirinden başarılı ve özgün çalışmalarıyla adlarından sıkça söz ettiren Karatay Kent Konseyimizin idari ofisleri de yer alacak. Yaklaşık 60 milyon lira maliyetle inşa edeceğimiz gençlik merkezimizin açılışını inşallah yine birlikte gerçekleştireceğiz. Yeteneklerini geliştirmek, kendi ilgi alanlarıyla ilgili bir hobi edinmek ve vakitlerini verimli geçirmek isteyen tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı merkezimizde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Doğuş Mahallemizde yapımını tamamladığımız eğitim tesisini Karatay Kültür Sanat Akademisi olarak yakın zamanda hizmete alacağız. Şehir Parkımızın içerisinde ise Tabiat Okulu projemizi tamamladık ve kısa süre sonra evlatlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

‘GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Karatay Belediyesi’nin gençlere yönelik diğer yatırım ve projeleri hakkında da bilgi veren  Başkan Hasan Kılca, “Hep ifade ettiğimiz gibi gençlik ve sporda gerekeni yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Her geçen gün gençlerimize, evlatlarımıza, yetenekli yavrularımıza yeni imkanlar sunmak, ilçemizdeki sportif faaliyetleri daha da çeşitlendirmek için çalışıyoruz.  Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizde eğitim kalitesinin daha da artması adına yoğun bir gayret içinde olduk. Karatay’ımızın derslik ihtiyacına katkı sunmak adına 6 eğitim tesisini tamamlayarak milli eğitim müdürlüğümüze teslim ettik. Bu yıl ilçemizde ikamet eden ve üniversite sınavına (YKS) girecek tüm 12. sınıf öğrencilerimizin YKS başvuru ücretlerini ödedik. Devamındaysa (hangi şehirde olursa olsun) üniversiteye ilk kez kayıt olan tüm Karataylı gençlerimize 1000 TL nakdi katkı sağladı. Karatay’daki tüm okullarımıza TÜBİTAK Bilim Kitaplığı kurduk ve hepsini TÜBİTAK’ın bütün bilim yayınlarıyla doldurduk. Gençlerimizin içlerindeki cevheri ortaya çıkarmaları için fiziki şartları hazırladık ve RoboKaratay Projesini başlattık. Tüm bu bahsettiğim hizmetlerin anlamı aslında şu; enerji kaynağımız ve umudumuz olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

KONYA BELEDİYELERİ HİZMETTE YARIŞIYOR

Hizmetlerin Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla yapıldığını söyleyen Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular da; Konya belediyelerinin hizmette birbiriyle yarıştığını belirtti.  Ulular, “AK Parti Belediyeciliğinin en önde giden Konya modeli bugün yine kendini ispat etmiştir. Belediyelerimiz birbirleriyle hizmette yarışıyor. Belediyelerimiz kültür, sağlık, spor her türlü hizmette gençlerimize gereken önemi verdiğinden her geçen gün yeni tesisleri kazandırıyor. Geçmişe baktığımızda mahallelerde böyle bir hizmet yoktu. Bu tür faaliyetler artık daha modern tesislerde yapılıyor. Bu tesislerde gençler spor sağlık ve kültür bakımından genlere fayda sağlayacak. Böyle güzel bir hizmeti şehre kazandırmasından dolayı Karatay Belediyemizi tebrik ediyorum.”

YATIRIMLARIN ARKA PLANINDA BÜYÜK BİR EMEK VAR

Konya’ya kazandırılan her işin arka planında büyük bir emek olduğunu aktaran Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Konya’da birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğu bir dönemdeyiz. Bu da güzel işlerin ortaya konulmasına vesile oluyor. Bugün Hasan Başkanımızın verdiği 102 yatırım sayısı da buna güzel bir örnek. Temeli atılan 102 yatırım, önemli bir sayı ve arka planında büyük bir emek var. Yatırımların açılışlarını yapmak, temeli atmak işin kolay kısmı. Bunun öncesine baktığımızda en az birkaç yıllık bir proje hazırlama, imar ve daha birçok aşaması var. Bizler Konya belediyeleri olarak hemşehrilerimize en güzel hizmeti sunabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Merkezin şehre ve özellikle gençlere hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen Hasan Başkanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

‘KONYA BELEDİYELERİMİZ HİZMETTE YARIŞIYOR’

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, Konya Belediyelerinin mahallelerin ihtiyacını karşılamak için mesai kavramı gözetmeden çalıştığın bunun neticesinde de bereketli işler ortaya çıktığını söyledi. Geçlerin ülkenin geleceği için çok önemli olduğunun altını çizen Hasan Angı, “Bu merkez, AK Parti Belediyeciliğinin ve Konya modelinin bir farkıdır. Belediyelerimiz; sosyal, kültürel, fiziki ve daha birçok alanda gece gündüz demeden mahallelerimizin ihtiyacını karşılamak için çalışıyorlar. Bunlar bereketli işler. Onun için de bu işlere gönül veren, emek veren ve ter döken herkese, tüm belediyelerimize teşekkür ediyorum. Konya belediyelerimiz hizmette yarışıyor. Bizlerin amacı da değerlerimiz etrafında bütünleşip gelecek vizyonuna sahip bir gençliğin ortaya çıkması. Bunun için de hepimize düşen görevler var. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmayı sürdürüyoruz. Bu projede emeği geçen belediye başkanımızın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından Köprübaşı Mahallesi’ne kazandırılacak Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi’nin temeli, dualar eşliğinde atıldı.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner64

banner50