banner5

Selçuklu, Konya’nın vizyonunu ortaya koyuyor

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Selçuklu Başşehri Konya, belediyecilikte de örnek oluyor. Bu doğrultuda eğitimden sağlığa, spordan sosyal yatırımlara kadar birçok proje ortaya koyan Selçuklu Belediyesi, şehrin vizyonuna yakışır işlere imza atıyor

15 Eylül 2021 Çarşamba 12:52
Selçuklu, Konya’nın  vizyonunu ortaya koyuyor

Konya’nın en kalabalık, Türkiye’nin ise birçok şehrinden daha fazla nüfusa sahip olan ilçesi Selçuklu’da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bu konuda önemli çalışmalar yürüten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçenin daha yaşanabilir olması adına büyük gayret gösteriyor. Bu doğrultuda altyapı ve üstyapı çalışmalarının dışında ilçenin topyekun kalkınmasını sağlamak adına eğitimden sağlığa, spordan sosyal yatırımlara kadar birçok proje ortaya koyan Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu Başşehri Konya’nın da vizyonunu ortaya koyuyor.

BİNLERCE SPORCU EĞİTİLİYOR

Her yıl binlerce çocuğun spor yapmak için tercih ettiği Selçuklu Belediyesi Spor Okulları pandemi nedeniyle verilen uzun bir aranın ardından yaz döneminde faaliyetlerine başladı. Yaz ve Kış olmak üzere iki sezondan oluşan Spor Okulları eğitimleri, Selçuklu Belediyesine ait ulusal standartlara uygun 35 tesis ve 56 salonda gerçekleştiriliyor. 5 Temmuz da eğitimleri başlayan Yaz Spor Okulları 29 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Pandemi dönemi nedeniyle sınırlı sayıda başvuruların kabul edildiği Yaz Spor Okullarında 13 branşta toplam 5 bin 714 sporcu eğitim görüyor. Çocukların yaz tatilini spor ile değerlendirmeleri için önemli bir hizmet olan Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okullarında sporculara branşlarında profesyonel antrenörler eşliğinde, Yüzme, Basketbol, Futbol, Tekvando, Cimnastik, Tenis, Voleybol, Wushu, Karate, Kick Boks, Satranç, Okçuluk ve Masa Tenisi branşlarında eğitim veriliyor.

SPOR ALIŞKANLIĞININ KÜÇÜK YAŞLARDA KAZANDIRILMASI ÇOK ÖNEMLİ

Pandemi döneminin ardından Spor Okullarında öğrencilerle yeniden buluşmanın mutluluk verdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Spor alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılması büyük önem taşıyor. Selçuklu’da binlerce çocuğumuz spor okullarına kayıt oldu. Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okullarında eğitimlerimiz 5 Temmuz tarihinde başladı. 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Yaz spor okullarında 13 branş, 35 tesis ve 56 salonda 117 antrenörle, 5-15 yaş arasındaki çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Toplamda 5 bin 714 sporcumuz şuanda tesislerimizden hizmet alıyor. Öğrencilerimiz kayıt ücreti sadece 70 TL alıyoruz. Spor malzemeleri ve kıyafetleri de belediyemiz tarafından ücretsiz olarak öğrencilerimize verilmekte. Spor okullarımıza katılan çocuklarımızı özellikle tebrik ediyorum. Bizlere güvenerek çocuklarını emanet ailelerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KONYA, SELÇUKLU SEYİR TEPESİNDEN İZLENECEK

Selçuklu Belediyesi, Sille Mahallesi Yeni Sille Caddesi üzerinde bulunan tepeyi park ve seyir tepesine çevirdi. Tepede şehre hakim olan alanda yapılan peyzaj çalışmaları sonrasında yapılan Selçuklu Seyir Tepesi, eşsiz şehir manzarası ile Selçuklu’nun gezilecek yerleri arasında yer aldı. 14 Temmuz itibariyle vatandaşların hizmetine sunulan 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen Seyir Tepesi’nde 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası, 210 araçlık otopark, lavabo, mescit gibi sosyal alanlar bulunuyor. Ayrıca tepeye çıkan yolda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sıcak asfalt uygulaması yaparak yolu yeniledi. Bin 300 metre rakımda bulunan tepenin yaklaşık bir milyon metrekarelik kullanım alanının içerisinde ikinci etap proje çalışmaları kapsamında restoran, çay bahçesi ve bir de kamp alanı oluşturulması planlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya’da yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcilerine Seyir Tepesini tanıttı. Basın kuruluşu temsilcileri ile birlikte tepeyi gezen Başkan Pekyatırmacı, parkla ilgili detaylı bilgiler verdi.

“SEYİR TEPESİ MANZARASI İLE ZİYARETÇİLERİNİ BÜYÜLEYECEK”

Seyir Tepesi ile ilgili açıklama yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Eşsiz Konya manzarasını temiz hava ile buluşturan Seyir Tepemiz, Selçuklu’nun önemli mekanlarından bir tanesi olacak. Burada müthiş bir manzara var. Konya’nın en kuzeyi olan Ardıçlı’dan Meram Köyceğiz’e kadar tüm Konya’yı görebiliyoruz. Burada inşallah yaklaşık bir milyon metrekarelik alan içerisinde düzenlemelerimizi yapıyoruz. İlk etap olan mesire alanımızın düzenlemelerini tamamladık. Yaklaşık elli bin metrekarelik alanda mesire alanımızın düzenlemesini yaptık. Son on gündür vatandaşlarımızı yaptığımız paylaşımlarla meraklandırdık ama artık onlar da bu Seyir Tepemizle buluşabilecekler. 14 Temmuz itibariyle hemşehrilerimiz buraya gelerek pikniklerini yapabilecekler. Mesire alanımızda mangal yapılmasını şu anda arzu etmiyoruz. Burası çok farklı bir alan bütün hemşehrilerimizin buraya gelmesini, buradan istifade etmesini istiyoruz. Biz burada bütün hazırlıkları yaptık. Yeşil alanıyla, çimiyle, kamelya, lavabo, mescitleriyle bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sıcak yaz günlerinde burada hem serinleyecekler hem de Konya’nın hiçbir yerinden göremeyecekleri Konya manzarasıyla, panaromik bir görüntü ile buluşmuş olacaklar. Projenin devamında çay bahçesi ve yukarıdaki restorasyon alanlarındaki planlama çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız bittikten sonra hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Hemşehrilerimizin temiz havasıyla nefes alacağı, rahatlayacağı günün stresini atabilecekleri güzel bir mekan oldu. Belediye olarak gençlerimiz ve çocuklarımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu alanda da yine bir kamp alanını hızlıca oluşturmak için çalışıyoruz. Burada hem günübirlik etkinliklerin yapılabileceği hem de çadırlarını kurup konaklama yapabilecekleri bir kamp alanını Konya’mızın şehir merkezine yakın bir alanda kazandırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

ÇEVRE VE SIFIR ATIK MECLİSİ KURULDU

Sıfır atık belgesini alan ilk belediye olan ve çevre ile ilgili örnek çalışmalar yapan Selçuklu Belediyesi Selçuklu Kent Konseyi çatısı altında oluşturduğu Çevre ve Sıfır Atık Meclisi ile bu konudaki duyarlılığını bir kez daha ortaya koydu. Meclis çevreye olan farkındalığı arttırmak, gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak için önemli çalışmalara imza atacak. Selçuklu Kent Konseyi bünyesinde barındırdığı Gençlik Meclisi, Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Engelli Meclisi ve son olarak Çevre ve Sıfır Atık Meclisi ile de önemli çalışmalara imza atarken sivil toplumun yönetime katılmasına yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor.

“BİR YILLIK SÜREÇ BİZE ÇEVRENİN ÖNEMİNİ GÖSTERMİŞ OLDU”

Kent Konseyi çalışmalarını önemsediklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Malum pandemi döneminden dolayı bu çalışmaları gerçekleştiremiyoruz. Son geçen yıl toplantımızda Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelli Meclisi kuruluş çalışmalarını tamamlamıştık ve Meclislerimizin çalışmaları ile ilgili programlarımızı yapmıştık ama pandemi sürecinden dolayı Kent Konseyimizi aktif bir şekilde çalıştıramadık. Bugüne kadar yaptığımız planlamalar, organizasyonlar kapsamında da çok sınırlı da olsa bazı çalışmaları icra ettik. Bundan sonra hedefimiz Kent Konseyini çok aktif bir şekilde çalıştırmak. Kent Konseyinin bütün meclislerini, bütün organlarını en aktif şekilde hayata geçirmek istiyoruz. Bu anlamda yer konusu bizim için önemliydi. Kent Konseyimize bizim en önemli binalarımızdan bir tanesi olan Selçuklu Kongre

Merkezimizde bir yer tahsis ettik. Mevcut düzenlemeler bittikten sonra Kent Konseyimizin idari binası Selçuklu Kongre Merkezimizde olacak. Bütün meclis çalışmalarıyla ilgili planlamalar da orada yapma imkanımız olacak. Meclis çalışmaları mevcut oluşturduğumuz meclis üzerinden devam ediyor ama son dönemde pandemi ile birlikte de çevrenin ne kadar önemli olduğu ve çevre ile ilgili yapacağımız çalışmaların geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Son bir yıl içerisinde yaşamış olduğumuz süreçler bize çevrenin, tarımın, suyun, havanın, toprağın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bugün Marmara’da yaşanan süreçler, müsilaj problemi yine aynı şekilde çevrenin önemini bir kez daha ortaya koydu. Yaşadığımız süreçler bizim bütün planlamalarımızda çevrenin birinci önceliğimiz olması gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu. Bu noktada Kent Konseyimizin Çevre ve Sıfır Atık platformunu oluşturmuş olması ve sonra Çevre ve Sıfır Atık Meclisinin oluşturulması hakikaten önemli. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak çalışmayı Selçuklu’muzda gerçekleştiriyoruz. Ben bu noktada emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“BURADA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

Çevre ve Sıfır Atık meclisi ile önemli bir amaca hizmet ettiklerini belirten Başkan Pekyatırmacı, “Burda şöyle bir hedef koyduk; Çevre ve Sıfır Atık Platformu ile birlikte arzu ediyoruz ki Konya’mızda yaşayan herkes birer gönüllü olsun. Bütün bireyler 7’den 70’e herkes çevre gönüllüsü olsun ve çevre ile ilgili hassasiyetleri herkes taşısın ve bu noktada yapılması gereken ne varsa herkes üzerine düşen görevi yerine getirsin. Bizim her sene iki anket yapıyoruz. Yaptığımız anketlerde bizi mutlu eden ve mutsuz eden iki sonuç var. Birinci sırada problem olarak ortaya konan şey çevre kirliliği. İnsanlar çevre kirliliğinden rahatsız olduklarını ifade ediyorlar. Görüyoruz ki bir kirlilik problemi var. Dışarıda olmaması gereken bazı materyallerin çevrede olmasından kaynaklanan bir çevre kirliliği var. Bunun insanlar tarafından bir problem olarak görülmesi bizim için güzel bir şey çünkü insanların bunu önemsediğini, çevreyi dikkate aldığını gösteriyor. Bir taraftan da üzülüyoruz maalesef bunu şikayet konusu eden insanımız aynı atığı üreten insanımız. Farklı kişiler bu atığı üretmiyor, bu atığı biz üretiyoruz. Aslında bunun çözümü kirletmemek, atmamak, çözümü çevreye karşı daha duyarlı olmak ve gerektiği yerde gerektiği şekilde insanlarımızı uyarmak. Bunu doğru bir şekilde yapabilirsek ben inanıyorum ki çok daha temiz, çok daha sağlıklı bir çevreyle bundan sonraki yaşantımızı devam ettirebiliriz. Selçuklu’da ben gençlerimize, kadınlarımıza, tüm hemşehrilerimize güveniyorum. Herkes aynı duyarlılığa sahip. Yeter ki uyarıları doğru şekilde ortaya koyalım ve insanımızın içindeki çevre ile ilgili hassasiyetleri ortaya çıkaralım. Bu noktada ben platformun ve meclisin üzerine büyük görev düşeceğine inanıyorum. Platformumuz bu anlamda şehrimizde farklı bir canlılık kazandırdı. İnşallah platformumuzla birlikte meclisimizin de çalışmalarıyla büyük sitelerden hemşehrilerimizin Çevre ve Sıfır Atık Meclisimize üye olmalarını, bulundukları sitelerde çevre ve sıfır atık konusunda çalışmalar yapmalarını bekliyorum. Bu noktada güzel bir yola çıktık. Hep birlikte Selçuklu için Konya için güzel çalışmalar yapacağız. Buradan başlattığımız çalışmalar inşallah Konya’ya daha sonra da Türkiye’ye yayılacaktır. Selçuklu her zaman öncü olmuştur, çevreyle ilgili yapacağımız bu çalışmalar da inşallah Türkiye’de öncü olacaktır.” ifadelerini kullandı.

SELÇUKLU’YA İKİNCİ KAYKAY PARKI

Selçuklu Belediyesi ilçeye yeni bir Kaykay parkı kazandırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Sancak mahallesine kazandırılan parkın açılışı yapılarak hem bölge sakinlerinin hem de çocukların bisiklet ve kaykay ile vakit geçirebilecekleri park kazandırılmıştı. Selçuklu Belediyesi Şeker Mahallesinde yeni bir Kaykay parkı daha kazandıracak. 5 bin 283 metrekare alanda yapılan Kaykay parkı içerisinde 2 Masa Tenisi, 2 Satranç, 1 Bocce, çizgi oyun grupları alanı, 3 trambolin, 375 metre koşu yolu, 30 metrekare çıplak ayakla yürüyüş alanı ve parkurları izlemek için seyir tepesi bulunuyor. Parktaki toplam yeşil alan ise 2 bin 180 metrekare.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yeni yapılan Kaykay parkında incelemelerde bulundu. Başkan Pekyatırmacı, alanda yapılan çalışmalar ve parkta yer alacak oyun gruplarını hakkında bilgi aldı.

“ÇOCUKLAR BURADA GELENEKSEL OYUNLARIMIZI RAHATLIKLA OYNAYACAKLAR”

Geçen sene Konya’mızda ilk bisiklet ve kaykay parkının açılışını Sancak Mahallemizde gerçekleştirmiştik. Çocuklarımız tarafından çok büyük ilgi gören bir park haline geldi. Tabiri caizse 7/24 çocuklarımız tarafından kullanılıyor. Bu sene inşallah ikinci parkımızı yine şehir merkezinde Selçuk Mahallemizde hizmete kazandırmış olacağız. Burada çalışmalarımız devam ediyor. Park Bahçeler Müdürlüğümüzün ekipleri çok hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. 5200 metrekarelik bir alan içerisinde çocuklarımızın rahatlıkla bisikletlerine binebilecekleri, kaykaylarıyla rahatlıkla burada kayabilecekleri çok güzel bir parkı inşallah Konya’mıza kazandırıyoruz. Burada sadece bisiklet ve kaykay parkı olmayacak. Biz parklarımızda çocuklarımızın özgürce oynamalarını istiyoruz, özgürce hareket etmelerini istiyoruz. Bu manada aslında bizim kültürümüzde olan bizim değerlerimizde olan pek çok oyunlarımız var. Daha önce biz bunları sokaklarda oynuyorduk, asfaltların üzerinde veya toprakta oynuyorduk. Burada artık çocuklarımıza bu geleneksel oyunlarımızı rahatlıkla oynayabilecekleri alanlarımızda kazandırıyoruz. Yaklaşık 40 geleneksel oyunumuzu çocuklarımızın burada oynayabileceği farklı istasyonları parkımızın içerisinde oluşturuyoruz. Yine vatandaşlarımız buraya geldikleri zaman yalınayak yürüyebilecekleri, parkurlar üzerinde inşallah günün stresini günün elektriğini burada atmış olacaklar. Hem çevre düzenlemesi ile hem yürüyüş parkuruyla, bisiklet ve kaykay parkıyla Konya’da, Konya’mızın merkezinde inşallah bir cazibe merkezi olacak. Park Bahçeler Müdürlüğümüzün hedefi bütün Selçukludaki merkezdeki parklarımızda çocuklarımızın rahatlıkla oynayabilecekleri, yaşlılarımızın rahatlıkla gelip burada dinlenebilecekleri farklı alanları oluşturmak. Bu manada sürekli kendimizi geliştiriyoruz ve sürekli daha farklı projeler üretmeye gayret ediyoruz. İnşallah bu bisiklet ve kaykay parkıyla birlikte hem şehrimizin hem ülkemizin hem de mahallemizin bölgemizin bir ihtiyacını da karşılamış olacağız. Şimdiden vatandaşlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI CAMİDE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Fırsat buldukça çocuklarla ve gençlerle bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu Merkez Camii’nde Kuran eğitimi alan çocukları ziyaret etti. Başkan Pekyatırmacı Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi tarafından sahnelenen Hacivat Karagöz gölge oyununu da çocuklarla izleyerek onların heyecanına ortak oldu. Ayrıca Hacivat, Karagöz gölge oyunu yaz boyunca Selçuklu’daki camileri gezerek çocuklara keyifli anlar yaşatmaya devam edecek.

Oyun sonrasında çocuklara hitap eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı cami merkezli hayatın çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Pekyatırmacı sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizleri böyle camide görmek bizi çok mutlu ediyor. Camide hem Kuran öğreniyor hem de temel dini bilgileri öğreniyorsunuz bu bizleri sevindiriyor. Sizlerin hoşuna giden Selçuklu Sanat Akademimizin sahnelediği Hacivat,Karagöz oyunumuz da bundan sonra tüm camileri dolaşacak ve Kuran öğrenen tüm çocuklarımız bu keyifli oyunu izleyebilecek. Siz bizim geleceğimizsiniz bizler inşallah bundan sonraki süreçlerde de dini bilgilerin yanında milli ve manevi değerleri öğrenmenize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Gelecekte bütün makamlarda sizler olacaksınız o yüzden sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve tüm donanımlara sahip olmanız bizler için çok önemli. Sizi burada gördüğümüz için son derece mutluyuz. Camileri hiç bırakmayın okul döneminde de mutlaka camiye gelin. Camide hem eğitim alıyorsunuz hem sohbet ediyorsunuz hem de oyunlar oynuyorsunuz böylelikle hem günü dolu dolu geçiriyorsunuz hem de Allah nezdinde kıymetli ve değerli bir yerde oluyorsunuz. Her zaman sizleri burada görmek istiyoruz.”

Başkan Pekyatırmacı eğitim alan sınıfları da ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti.

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN AŞI KAMPANYASINA DESTEK

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüsü ile mücadelede aşılama çalışmaları hızla sürüyor. Selçuklu Belediyesi aşılama kampanyalarına hizmet binası içerisinde kurduğu aşı stantları ile destek oluyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da aşı uygulama noktasını ziyaret ederek aşı olan personel ve vatandaşlarla sohbet ederek aşı olmanın önemine vurgu yaptı.

2 gün boyunca Selçuklu Belediyesi hizmet binasında devam edecek olan aşı uygulamasından belediye personeli ve aşı olmak isteyen vatandaşlar yararlanabiliyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekiplerince belediye hizmet binasında gerçekleştirilen aşı uygulaması birinci doz ya da ikinci doz zamanı gelen personele ve vatandaşlara gerçekleştiriliyor. Ekipler isteğe göre Sınovac ya da Biontech aşısı uyguluyor. Kronik hastalığı ya da alerji öyküsü olan vatandaşlar ise hastaneye yönlendirilerek aşılarının hastane ortamında yapılması sağlanıyor.

“KISITLAMALI GÜNLERE DÖNMEMEK İÇİN DUYARLI OLALIM”

Aşının virüse karşı en etkili çözüm olduğunu belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bu sürecin nereye gideceğini kestiremiyoruz. Bildiğimiz tek şey şu an en koruyucu etken olan aşı yaptırmak. Bu konu şu an herkesin neredeyse milli bir görevi haline geldi. Bayram sürecinde gördük ki aşı karşıtı olan kimseler bir gün geliyor bu virüse yakalanıyor ve geri dönülemez bazı süreçleri başlatmış oluyorlar. Mümkün olduğu kadar aşı olmamız ve çevremizdekileri bu konuda uyarmamız gerekiyor. Belediye olarak İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteğiyle aşıyı personelimizin ve vatandaşın ayağına kadar getirdik. Tüm hemşehrilerimizi belediye hizmet binamızda kurulan aşı standına aşı olmaya bekliyorum. Tekrardan kısıtlamalı günlere dönmemek adına lütfen duyarlı olalım. Unutmayalım ki virüse karşı en etkili yöntem aşıdır.” şeklinde konuştu.

YAZIR KARAKOL BİNASI YÜKSELİYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi’ne kazandırılacak olan Yazır Karakol Binası’nda çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Mahallenin önemli bir eksiğini tamamlayacak olan karakol binasının ekim ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Selçuklu Belediyesi mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda ilçenin farklı noktalarına yeni hizmet binaları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda ilçenin yoğun nüfuslu mahallerinden olan Yazır'a yapılacak olan karakol binasında inşaat çalışmaları devam ediyor. Bodrum, zemin ve üzerinde iki kattan oluşan Yazır Karakol Binası tamamlandığında içerisinde 4 adet nezarethane, teknik alanlar, bürolar, toplantı odası, mutfak, çok amaçlı salon, yemek salonu, çalışma odası, aktivite ve kondisyon odası, soyunma odası ve duşlar yer alacak. Ekim ayında açılması planlanan merkez 5 milyon 900 bin TL'ye mal olacak.

"SELÇUKLU'YA YAKIŞIR BİR KARAKOL BİNASI İNŞA EDİYORUZ"

Selçuklu'nun gelişerek büyüdüğünü buna bağlı olarak mahalle ihtiyaçlarının da arttığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,"Konya Valimizin öncülüğünde Emniyet Müdürlüğümüz ile protokolünü imzaladığımız Yazır Karakol Binasının yapımını sürdürüyoruz. 2 bin metrekarelik inşaat alanıyla çok güzel bir hizmet binasını Yazır Mahallemize kazandıracağız. Merkez tamamlandığında emniyet teşkilatımızın vatandaşlarımıza güzel bir ortamda hizmet sunmasına katkı sağlayacak. İnşallah Ekim ayı içinde tamamlayıp hemşehrilerimize hizmet vermesini hedefliyoruz. Yatırımımızın ilçemize, emniyet camiamıza ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

ABDULLAH AKİF SOLAK

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner49

banner50