banner5
banner68

'Güleç' güven tazeledi

Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurul Toplantısı Esnaf Odaları Konferans Salonu’nda düzenlendi. 3 adayın yarıştığı seçimlere mevcut başkan Aziz Güleç güven tazeledi

25 Ocak 2022 Salı 17:32
'Güleç' güven tazeledi

Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurul Toplantısı Esnaf Odaları Konferans Salonu’nda düzenlendi. Aziz Güleç, Yakup Kayabaşı ve Halil İbrahim Yıldız’ın yarıştığı seçimlerde mevcut başkan Aziz Güleç güven tazeledi. Düzenlenen genel kurula Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, KONESOB Başkan Vekilleri Osman Alp, Emin Baranok, KONESOB Genel Sekreteri Harun Gün, KONESOB’a bağlı oda başkanları ile Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın çok sayıda üyesi katıldı.  Düzenlenen Genel Kurul’un divan başkanlığını KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak yaptı. Gerçekleştiren seçimlerde Yakup Kayabaşı 86  oy, Halil İbrahim Yıldız 63  ve mevcut başkan Aziz Güleç 219 oy alarak güven tazeledi

‘TEK AMACIMIZ ÜYELERİMİZE HİZMET ETMEKTİR’

Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı ve Başkan Adayı Aziz Güleç, oda yönetimi olarak pandemi ve ekonomik durgunluğun hissedildiği zamanlardan itibaren  Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu ile temasa geçilerek yaşanan ekonomik durgunluktan etkilenmemek için tedbirlerin alınması için gerekli girişimlerde bulundukları belirterek, “ Görev sürecimiz boyunca Yönetim Kurulu Toplantılarımızı her ay düzenli olarak yaptık ve aldığımız kararları oy birliği ile aldık. Odamıza bazı kamu kurum ve kuruluşlarından, Bakanlığımızdan, Konfederasyonumuzdan, Federasyonumuzdan gelen yazıları ve genelgelerin gerekleri zamanında yerine getirilmiştir. Mahkemeler tarafından ve diğer kurumlar tarafından istenen bilirkişiler ve fiyatlar zamanında tespit edilerek yazılı olarak cevaplanmıştır. Odamızın gelir gider hesapları, bilançoları her ay düzenli olarak çıkartılmış, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunca düzenli olarak görüşülmüş ve kararları alınmıştır. Basit usulde kayıtlı üyelerimizin fatura fiş ve diğer mali evrakları zamanında temin edilerek kendilerine zimmetle verilmiş ücretleri alınmıştır. Kayıt dışı çalışan Esnaf ve Sanatkarların kayıt altına alınabilmesi için vergi daireleri, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği ile çalışmalar yapılarak, kayıt dışı çalışan odamız faaliyet alanına giren kayıtsız esnaf ve sanatkarımızın odamıza kayıtları sağlanmıştır. Göreve geldiğimizden bugüne kadar sorunu olup bizlere sorunlarını ileten tüm üyelerimize, elimizden geldiğince, imkânlar ve verilen yetki dahilinde yardımcı olmak için gayret ettik. Bir insanı mağdur eden değil, üreten bir insan olması için verdiği verdiğimiz görevin bilincini ve ağırlığını asla bırakmadık ve destek olmaya çalıştık. Üyelerimizi işyerlerinde sürekli ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Terziler ve Konfeksiyoncular Odası olarak Yönetim Kurulu olarak odamıza kayıtlı bulunan tüm meslek dallarını hak ettiği yere getirmek için üyelerimizin desteği ile en iyisini yapmaya gönül verdik. Bundan önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da tek amacımız üyelerimize hizmet etmektir” ifadelerini kullandı.

‘ODAMIZI İCRAAT YAPAN BİR KURUM HALİNE GETİRECEĞİZ’

Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkan Adayı Halil İbrahim Yıldız da göreve gelmeleri halinde oda üyelerinin sorunlarını ortak akıl ile çözüme ulaştıracaklarını ifade ederek, “Hedefimiz o ki odamıza kayıtlı olmayan hiçbir esnafımız kalmasın. Mesleğimizin en büyük sıkıntılarından birisi yetişmiş eleman eksikliğidir. Amacımız talepleri doğru okuyarak iletişim mekanizması ile odanın köprü vazifesini bir an önce hayata geçirmektir. Mesleğimizin sorunları arasında yer alan fiyatlandırma sorunudur. Ücretlendirmeyi bir istikrara bağlayarak, karışıklığın önüne geçmek ve denetim altına almak yönetimimizin aslı vazifesidir. Göreve gelmemiz halinde esnafımıza yönelik bir kooperatif girişimimiz olacaktır. Yer tahsisi ile alakalı bakanlık ve belediye nezdinde çoğulcu imza kampanyası ile gerekli müracaatlarımızı yapacak, birikimlerimizi de küçük de olsa yatırıma dönüştüreceğiz. Odamızı icraat yapan bir kurum haline getireceğiz” dedi.

‘AMACIMIZ ODA ÜYELERİMİZE HİZMET’

Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkan Adayı Yakup Kayabaşı da 4 ay gibi kısa sürede gerçekleştirdikleri seçim çalışmaları ile görülmemiş bir seçim atmosferi yaşattıklarını belirterek, “Çalışmalarımızı 4 ay gibi bir sürede yoğun bir şekilde gerçekleştirdik. Görülmemiş bir seçim atmosferi yaşattık. Heyecan getirdik. Herkesin takdirini topladık. Bu seçim atmosferini yaşattığımız için çok mutluyum. 4 aylık süre bile bize yetmedi. Üyelerimizin biriken sıkıntılarını anlatmak için bizi bırakmadılar. Odamız farklı mesleklerden oluşmaktadır. Bu meslek grupları terzi, tadilat konfeksiyon, mağazacılık, perdecilik, Butik Moda Evi, gelinlik fason üretimi yapan iş kollarından oluşuyor. Bu meslek kollarının sıkıntıları ihtiyaçları farklı. Bunun için biz kadromuzu meslek gruplarını temsilcisi gibi her meslekten Yönetim Kurulu oluşturduk.  Amacımız oda üyelerimiz ile birlikte Konya’yı hep beraber tekstil merkezi haline getirmek. Amacımız oda üyelerimize hizmet. Odamızın kurulduğu günden bu yana bugüne kadar emeği geçmiş başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine hizmetleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

Aziz Güleç başkanlığında Konya Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimi şu isimlerden oluştu; Mehmet Gökşan, Efrail Aksen, İhsan Adıyaman, Hasan Kırdım, Mehmet Acar, Hüseyin Küçükavcılar, Mustafa Pülüm, Mevlüt Özdemir. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Erdoğan Çetin, Mustafa Çoban, Ercan Özcan, Ömer Akbay, Ömer Demirkan, Abdi Dural, Recep Aslantaş, Tahir Aşkar, Hasan Hüseyin Kasapoğlu. Denetim Kurulu Asil Üyeler; Süleyman Kaya, Hasan Ali Öter, Onur Arslan. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Sami Yılmaz, Mevlüt Balkı, Atilla Kayacan.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Son Güncelleme: 26.01.2022 16:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner64

banner50