Vizyon Sektörel Fuarcılık tarafından Asansör Sektörü’nün desteği ile  Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi’nde ELEVEX 2024 Asansör ve Teknolojileri Fuarı, aralıksız sürüyor. Fuarda, konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara ilişkin tüm yenilikler bir arada sergileniyor. Fuar  200’ü aşkın katılımcı ile yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. Fuarda stant açan firmalar fuarın Konya’da düzenlenmesinden memnun olduklarını ifade ederek yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.

Ah Met Asansör (3)

‘SEKTÖRDE LİDER FİRMALARI ARASINDAYIZ’

AH-MET Asansör Satış Müdürü Kemal Uyumaz, Konya’nın  asansör sektöründe önemli bir rol üstlenen ve gittikçe bu rolü büyüten  bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekerek, “  Sektörümüzü ilgilendiren fuarın ilk defa Konya’da gerçekleşiyor. Fuara güzel bir katılım ve ziyaretçi mevcut. İhracatta sektörümüzde ilk üç’teyiz. 81 ile de hizmet veriyoruz.  1998 yılında kurulan firmamız paket asansör ve ekipmanları satışı yapan, Türkiye'nin önde gelen lider firmalarındandır. Yurt içinde doğu'dan batıya , kuzeyden güney'e geniş bir hizmet yelpazesi oluşturan firmamız , müşterilerinden aldığı güvenle son yıllarda 75 ülkeye ihracat yaparak bu yelpazesini yurtdışında da genişletmiştir. Türkiye’nin sanayi merkezi Konya’da 20.000 Metrekare   fabrikamızda , kabin, kontrol sistemleri, yarı ve tam otomatik kapı , süspansiyon ve şase üretmekteyiz. Ürünlerimizi Avrupa Standartları ( CE ) , Rusya Standartları ( EAC ) ve Ukrayna Standartlarına göre üretmekte ve belgelendirmekteyiz. Firmamız yüksek kalite ve zamanında teslimat prensibi ile çalışarak birçok yerli ve yabancı markanın satışını yapmaktadır.” dedi.

Ah Met Asansör (1)

‘ORTADOĞU  AĞIRLIK İHRACAT YAPIYORUZ’

Voltron Asansör Motorları Firma Sahibi Halil İbrahim Aydemir, firmaların Ortadoğu ağırlıklı ihracat gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi, “ ELEVEX 2024 Asansör ve Teknolojileri Fuarı’nın Konya’da ilk defa gerçekleşmesine rağmen fuara güzel bir katılım var. Bu bizleri burada stant açan firmalar olarak mutlu etti. Bu fuarın önümüzdeki yıllarda Konya’da düzenlenmeye devam etmesi halinde her sene üzerine koyarak yoluna devam edeceğine inanıyorum.  İhracatta ve üretimde Türk asansör sektörün yakaladığı bu başarıda Konya asansör firmalarının önemli bir payı var. Sektör üretiminin ve ihracatının yaklaşık yüzde 40’ı Konya’dan yapılmakta.  Firmamız 2020 yılında kuruldu. Firma olarak asansör makine motoru üretiyoruz. Konya’da yer asansör makine üreten dört firmadan bir tanesiyiz. Genellikle Ortadoğu olmak üzere 7 ülkeye ihracat yapıyoruz. Hedefimiz ihracat sayısını da da artırarak ülkemize katma değeri daha da artırmak.

V O L T R O N

TÜRKİYE'NİN ÜRETEN GÜCÜ

Çeyrek asrı aşan bilgi ve tecrübesiyle Türkiye’de ve dünyada binlerce asansör imalatçısının tercihi olan Akış Asansör standı fuarda katılımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Fuar ve firma hakkında bilgi veren Akış Asansör İstanbul Satış Mühendisi Onur Güç, “ Akış Asansör olarak sektördeki en kaliteli ve güçlü Asansör Motorlarının üreticisi olarak ürün gruplarımızı ve Asansör motor çeşitlerimizi genel olarak 3’e ayırabiliriz. Bunlar sırasıyla dişlili makine grubu, dişlisiz makine grubu ve kasnak grubudur. Araştırma ve geliştirme, dökümhane, talaşlı imalat, bobinajhane gibi üretim süreçleri olan Akış Asansör, kullanıcılarına en kaliteli asansör motorlarını üretmeye devam etmektedir. Teknolojisine sürekli yatırım yaparak bugün, ülkemizin ve sektörünün en önemli kuruluşlarından biri haline geldi. Konya Organize Sanayi Bölgesinde 206.000 metrakare’si kapalı, toplam 301.000 metrelik alanda kurulu tesislerinde entegre bir sistemle üretimini sürdürüyor. Otomatik kalıplamalı modern döküm tesisi, son teknolojiye sahip talaşlı imalat bölümü ve zengin içerikli kalite kontrol laboratuvarları ile uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmektedir. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bu kapsamda ürün çeşitliliğini ve ürünlerinin verimliliğini sürekli artırmaktadır. Aylık üretim kapasitesi ile ülkemizin ve bölgenin en büyük üreticisi olan AKIŞ, ülkemiz asansör Makina Motor ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Son yıllardaki ihracat atağı ile birlikte 5 farklı kıtada 40 dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.”

Akiş (1)

‘SEKTÖRDE ÖNEMLİ KONUMDA YER ALMAKTAYIZ’

Fuarda stant açan bir diğer firma ise Eker Asansör oldu. Eker Asansör Yönetim Kurulu Üyesi ve Asansör Pazarlama Müdürü Şaban Eker, firmalarının , asansör sistemleri için tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorları ile Türk asansör sektöründe önde gelen ve en çok tercih edilen marka olma yolunda ilerlemekte olduklarını ifade ederek, “Sektörde önemli konumda yer alıyoruz. Asansör  ve asansör parçalarının yoğun olarak üretildiği Konya’da bu fuarın gerçekleşmesinden dolayı memnunuz.  Eker, sürekli gelişen hizmet ve kalite standartlarıyla otomotiv endüstrisinde saygın bir konuma gelmiştir. 2015 yılında asansör sektörüne de adım atarak AR-GE çalışmaları ve seri üretim projeleri ile bu alanda da iz bırakmaya devam etmektedir. Yüzde 30- 40 ihracatımız mevcut. Firma olarak devamlı kendimizi geliştiriyoruz.”

Akiş (1)

‘DÜNYA STANDARTINDA HİZMET SUNUYORUZ’

SRL Asansör Firma ortaklarından Mustafa Karakuş, müşterilerine dünya standartlarında hizmet sunduklarına dikkat çekti. Karakuş, “Kaliteli ürün ve müşterilerine dünya standartlarında çözüm sunmak” ilkesiyle yola çıkan SRL Asansör, kurulduğu günden günümüze kadar sektöründe adından söz ettiren firmalardan olmayı başardık. Konya’da 4500 metrekare kapalı alanda yüksek teknolojiye sahip makine parkuru ve konusunda uzmanlaşmış teknik kadrosuyla uluslararası standartlara uygun asansör kabini ve asansör kumadan panoları üretimini sürdürüyoruz. Yürüttüğümüz  Ar-Ge odaklı üretim çalışmalarıyla ürün çeşitliliğini sürekli artırmaktayız.  60 fazla ülkeye ihracat yapmaktayız. Türkiye genelinde çalışıyoruz. “

Srl (1)

‘SUNDUĞUMUZ ÜRÜN VE HİZMET KALİTESİNİ İNOVATİF ÇALIŞMALARLA GELİŞTİRİYORUZ’

Konya'da o okulda öğrenciler aç bırakılıyor! Konya'da o okulda öğrenciler aç bırakılıyor!

Konya’nın önemli asansör firmaları arasında yer alan Hidoks Asansör standına ilgi yoğun.  HİDOKS Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Ata, sundukları ürün ve hizmet kalitesini inovatif çalışmalarla geliştirdiklerine dikkat çekerek, “ Ürettiğimiz ürünlerin yüzde 50’sini iç piyasada kendimiz montaj ediyoruz. Yüzde 50’sini ise ihracat olarak yurtdışına gönderiyoruz. Fuarda da açtığımız stant ile müşterilerimiz ile buluşarak müşteri pörtföyü genişletmek, uluslararası alanda yeni müşteriler edinebilmek. Fuar oldukça güzel geçiyor. Fuarın bundan sonra Konya’da kendini göstereceğine inanıyorum. Kusursuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile faaliyetini sürdüren firmamız; İmalat, Montaj, Bakım, Proje konularında kalite, performans uygun fiyat ve dünya standartları ölçülerine göre çalışmalarını sürdürmekte ve hedeflediği müşteri potansiyeline ulaşmaktadır. Satış ve teslimat sonrası periyodik bakım hizmetleri yanında verdiği Garanti Güvencesiyle müşteri memnuniyetine de güç katmaya devam etmektedir. Hidoks Asansör kalitesi, araştırmacılığı, gelişen dünyayı ve teknolojiyi esas alarak yarınlara emin adımlarla ilerlemektedir.AR- GE ile de yeni ürünler geliştiriyoruz”

Hi̇doks (3)Hi̇doks (1)

Hi̇doks (2)Akiş (3)

Eker (1)

Srl (2)

Voltron 2

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA