Bir dizi ziyaretler için Konya’ya gelen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyarette bulundu. Konya Gazeteciler Cemiyeti’ndeki ziyarete Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, İyi Parti İl Başkanı Kadir Ulusoy, İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Yıldırım ve basın mensupları katıldı. Ziyarette seçim ve basının sorunları konuşuldu. 

Def64Ea9 268B 44E0 B905 10D35A41Fb19
‘YEREL BASIN VAR OLMA MÜCADELESİ VERİYOR’ 
31 Mart yerel seçimlerinde siyasi çeşitliliğin seçimdeki rekabeti artıracağını belirten Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, yazılı basındaki sorunlara da dikkat çekti. Yazılı geleneksel basının yerini internet gazeteciliğine bıraktığını ifade eden Özdemir, yerel basının var oluş mücadelesi verdiğini söylerken, “Yazılı basının internet mecrasına dönüştüğü ve yerel basın geleneğinin yok oluşu noktasında yerel basın olarak var olma mücadelesi veriyoruz. Basın özgürlüğü gibi sorunlardan öte şu anda yerel basın olarak hayatta kalma mücadelesi içerisindeyiz. Bu kapsamda seçim sonrası yeni bir basın yasasının gerekliliğini masaya yatırmayı düşünüyoruz. Bu konuda İyi Parti olarak sizlerden de mecliste basının sorunlarının çözümü noktasında destek bekliyoruz.” diyerek seçim sürecinde başarılar diledi. 

Milletvekili Göka'dan kritik Gazze açıklaması Milletvekili Göka'dan kritik Gazze açıklaması

6Daddb79 E877 4547 87E8 617Aed7C3196
‘VATANIMIZI HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK BORCUMUZ!’
Seçim sürecinde İyi Parti’nin tek başına seçime gitmesinin tartışıldığını ancak partinin kök oylarının bu sayede yeniden kazanılabileceğini aktaran İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, yerel seçimlerde yüzde 10’un üzerinde oy beklentisinin olduğunu ifade etti. İyi Parti’nin Türkiye geneli gerçekleştirdiği ilklerin diğer partilerin de önünü açtığını belirten Sucu, “Eğitim, göçten doğan sorunlar ve ziyaret ettiğimiz her sivil toplum kuruluşunun bize aktardığı sorunlar başta olmak üzere Türkiye’de odaklanmamız gereken farklı sorunlar var. Yapay konular yerine ortak toplumsal sorunları konuşmak gerekiyor. El birliğiyle vatanımızı ve vatandaşlarımızı hak ettiği noktaya taşımak, hepimizin borcu” şeklinde konuştu. 

3E5B0897 02C0 4F92 9B68 49B82E753E2F

Muhabir: HACER CEYLAN