MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Nuh Doğan konuk oldu. Programda “Büyük Tehlike: Yahudileşmek” konusu ele alındı. MÜSİAD Konya Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı'nda gerçekleştirilen programa çok sayıda MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyesi katıldı. Nuh Doğan programa katılarak son günlerde gündemi oldukça meşgul eden; Yahudileşme konusunu anlattı. Açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, "Bugüne kadar yapmadığımız formatta bir sohbet programında bir araya geldik. Kıymetli hocamızın ilminden istifade edeceğimiz programımıza katılan tüm üye ve misafirlerimize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

‘SAVAŞI DÜŞMANA BENZEDİĞİMİZDE KAYBEDERİZ’

8 yıl önceki aynı ruhla! 8 yıl önceki aynı ruhla!

Düşmana benzemenin gerçekte kaybedişin kendisi olduğunu dile getiren Nuh Doğan, “Bizim ölülerimiz bir şehittir onlar bir bütünden kopan parçalar gibidir, budanan bir ağaç gibi onların ayrılmasından sonra aslında ana bütün olan ağaç, dava daha gür bir şekilde hayata devam eder,Bilge kral Aliye İzzet Begoviç’in dediği gibi savaşı öldüğümüzde değil düşmana benzediğimizde kaybederiz, yani savaşın kaybedildiği nokta budur. İnanarak söylüyorum önümüzde konulan sınır engelleri; psikolojik engeller, politikacıların önündeki politik, ekonomik engeller kalkacak ve bir gün öfkemizi ortaya koyabileceğiz ve hesaplaşma Allah’ın izniyle mutlaka başlayacak. Bir gün yeryüzündeki zalimlere hesap sorabileceğiz fakat şu an elimiz ulaşmıyor. Bizim şu an başka bir problemimiz var, oda düşmana benzemek.” dedi.

'KUR’AN EN ŞİDDETLİ DÜŞMAN OLARAK YAHUDİLERİ GÖSTERİYOR'

Nuh Doğan, “Rabbimiz bizlerin önüne problemi tanıtıcı ve çözüm yollarını da gösterici bir kitap koymuştur. Kuran-ı Kerim’de Fatiha’dan Nas’a anlatılanlar ben de var mı, bizim işyerinde, bizim sokaklarımızda var mı sorusunu sorarak yada gösterilen hedefse bu hedefe ne kadar yürüyor ve uyuyoruz diye bakarak okumak durumundayız. Kur’an-ı Kerim, Bakara suresinde tam yüz yirmi ayette Yahudileşme problemini önce Musa Aleyhisselam’a karşı İsrail oğullarının sapkınlıkları ile ortaya koyuyor. Kur’an bize en şiddetli düşman olarak Yahudileri gösteriyor, insanlık içerisinde müminlere en fazla düşmanlık edenleri Yahudiler ve bir de müşrikler olarak görürsünüz diyor. Bir kimsenin düşmanını tanıması onun Stockholm sendromu yaşamamasına, celladına âşık olmamasına sebep olur. İnsanın düşmanını tanıması gerektiği gibi dostunu da tanıması gerekiyor, çünkü dostunuzu tanımazsanız öfkemizi de israf etmiş oluruz." dedi.

‘SEVGİMİZİ DÜŞMANA YÖNELTTİĞİMİZDE ONU İSRAF ETMİŞ OLURUZ’

Nuh Doğan, “Dostluğumuzu ve sevgimizi de düşmana karşı yönelttiğimizde onu israf etmiş oluruz ve Kur’an bize bunu da tanıtıyor. En fazla kim imandan zarar görürse, en fazla İslam’a onlar düşmanlık besliyor çünkü en fazla onun düzeni bozuluyor, neden Ebû Cehil en fazla düşmanlık yapıyor çünkü Muhammet Mustafa (s.a.v.)’in getirdiği sistem onun kibrini yerle bir ediyor. Onun kötü işlerden kazandığı gelir kaynaklarını kurutuyor. Dolayısıyla günümüzde de bakıyoruz ki kim en fazla zarar görüyorsa bakıyoruz ki İslam’a o zarar veriyor, düşmanlık ediyor. Bu durumda görüyoruz ki korkulması gereken Yahudiler olmayıp Yahudileşmektir. Çünkü onlardan korkulacak bir şey yoktur, sayıları İspanyol çingeneleri kadar bile değil, yaptıkları işler ve takip ettikleri politikalar yüzünden maalesef Müslümanların önüne düşüyorlar. Onlardan korkmamıza gerek yok fakat onlara benzemekten de kesinlikle korkmalıyız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: BÜLTEN