Yerel seçimlere az bir zaman kala AK Parti Meram İlçe Teşkilatında da seçim çalışmaları hız kazandı. Sahadaki çalışmaların yalnızca seçim zamanı değil, her zaman devam ettiğini bildiren AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleriyle ilgili konuştu. Teşkilat olarak Cumhur İttifakı Meram Belediye Başkan Adayı gösterilen Mustafa Kavuş’un Meram tarihinde bir ilki de gerçekleştirdiğini ifade eden Dolular, ‘Yeşil Meram’ algısı yıkılmadan her alanda faaliyet yürüttüklerini belirtti.

‘BAŞKANIMIZIN TEKRAR ADAY OLMASI GÜVENİN GÖSTERGESİ!’

Meram belediye başkanlığı tarihindeki ilk kez, ikinci kez aday gösterilen başkan olan Mustafa Kavuş’un tekrar aday olmasıyla birlikte Meram’da Kavuş’a olan güvenin tam olduğuna işaret eden AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, bu kapsamda yeni dönemde 5 yıllık birikimin vermiş olduğu tecrübeyle daha güzel işlere imza atmak üzere daha büyük bir görevi üstlendiklerini ifade etti. Meram ilçe sınırlarında bulunan 69 mahallede, mahalle sakinlerinin isteklerini dinleyerek yeni dönemde yapmayı planladıkları projelere yenilerini ekleyeceklerini bildiren Dolular, “69 mahallemizden 40’ını ziyaret ederek vatandaşlarımızın isteklerini, şikayetlerini dinledik. Teşkilat olarak her gün sahadayız, Seçim Koordinasyon Merkezimizde sabah 9’da başlayan çalışmalarımız, akşam 10-11’e kadar devam ediyor. Seçime kadar girmediğimiz mahalle kalmayacak.” diye konuştu.

‘PLANLADIĞIMIZDAN FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRDİK’

Meram’ın merkez ve aynı zamanda diğer ilçelere de sınır olan ve yönetilmesi zor olan bir bölgede yer aldığını söyleyen Dolular, Meram’a sunulan sınırlı kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti. Geçtiğimiz dönem yerel seçimlerinde hazırlık neticesinde oluşturulan projelerin, çok daha fazlası yapılarak dönemin kapatıldığına işaret eden Dolular, “Geçtiğimiz dönem mahallelerde yapılan anketler ve alınan görüşler neticesinde her mahallenin eksiklerini listelemiştik. Çok şükür, bugün baktığımızda bu eksikliklerde azalma olduğunu görüyoruz. Pandemi ve depremleri de beraberinde yaşadığımız bu dönemde bile projelendirmelerimizden fazlasını hayata geçirmişiz. İnşallah bu dönem çok daha güzel bir Meram, çok daha fazla projeler gelecek.” ifadelerini kullandı. Yeni dönemde planlanan projeler hakkında da bilgi veren Dolular, devam eden projeler tamamlanırken yeni projelerin de başlayacağını iletti.

‘YEŞİL MERAM ALGISINI YIKMADAN DEĞER KATACAĞIZ’

Başkan Dolular, Meram’ın bir sanayi ilçesi değil; doğası ve turizmiyle, güzellikleriyle ön plana çıktığını belirtirken, Kaşınhanı yolu üzerinde bulunan organize sanayi bölgesi çalışmalarının da devam ettiğini bildirdi. Konya’nın, tüm ilçeleriyle bir bütün olduğuna dikkat çeken Dolular, “Sanayi şu ilçede, adliye bu ilçeye gitti’ diye düşünmek yerine Konya’ya bir bütün şeklinde bakmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Meram’da nüfus artışından ziyade var olan nüfusta kaliteli bir yaşam sürdürebilmenin önünü açmaya çalışıyoruz. Meram’da da sanayi yatırımları olmalı ancak Meram’ın bir sanayi ilçesi olmadığı unutulmamalı. ‘Yeşil Meram’ algısının yıkılmayacağı işlerle Meram’ın geleceğine ‘değer’ katmak, bizim hedefimiz.” diye konuştu.

‘BİREBİR GÖRÜŞÜYORUZ’

AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık, mahallelerde ziyaretlerine devam ettiklerini belirterek ne zaman seçim olursa olsun, hemen ertesi günü sahaya çıktıklarını ifade etti. İhtiyaç sahibi ailelerin, engellilerin, şehit ailelerin ziyaretlerini aksatmadıklarını vurgulayan Serpil Yurdaışık, “Sürekli insanlarla birebir muhatap oluruz. Girdiğimiz evlerde bize söylenen bir sorun varsa, ona ilişkin çözüm odaklı çalışırız. Var olan problemler için kendi çapımızda elimizden geldiğince gayret gösteririz. Şimdiye kadar hep bu şekilde hareket ettik. Bundan sonra da böyle olacağına inanıyoruz. Meram Kadın Kolları olarak çalışmalarımıza sıkı bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

KADINLARIN GİRİŞİMCİLİKTE ÖN PLANA ÇIKMASINI İSTİYORUZ

En büyük amaçlarının, kadınların iş hayatındaki girişimciliğini artırmak olduğuna dikkat çeken Yurdaışık, bu bağlamda birçok projelerinin bulunduğundan bahsetti. Yurdaışık, “8 Mart tarihinde Tantavi Kültür Sanat Merkezinde kadınlara yönelik bir programımız olacak ve buraya iş kadınlarımız gelecek, onların hayat hikayelerinden örnekler vereceğiz. Ayrıca Sıfır Atık Projesiyle ilgilenen bir bayan arkadaşımız var. Onun sergisini yapacağız. İlerleyen zamanlarda kadınlara yönelik olan projeler üzerinde daha fazla yoğunlaşacağız. Çünkü her kadının ayakları üzerinde durmasını istiyoruz. Bunun yanında gençler ve çocuklar için de özel planlarımız, amaçlarımız var. Ayrıca engelliler adına güzel araştırmalar yaptık ve DOSD Meram diye bir yerimiz açıldı” ifadelerini kullandı.

MERAM İÇİN SEÇİM SÜRECİ SORUNSUZ DEVAM EDİYOR

Milletvekili Ekici'den 23 Nisan Mesajı Milletvekili Ekici'den 23 Nisan Mesajı

Seçim sürecinin Meram için çok güzel gittiğini dile getiren Yurdaışık, Meram’da herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını ve her zaman olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Yurdaışık, özellikle bayan ve çocukların dönütlerinin çok güzel olduğunu kaydederek, “Biz onlarla birebir ilgileniyoruz. Başkanımız da gerçekten tecrübeli. Onunla çalışmaktan çok memnunuz. Bu seçim bizim için önem arz ediyor. Sonucunda herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: HACER CEYLAN