‘Sporun Merkezi Selçuklu’ ‘Sporun Merkezi Selçuklu’

Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler yaklaşık 3 aylık bir tatile girerken üniversitenin çeşitli bölümlerinden mezun olan öğrenciler ise iş hayatına dahil olarak yeni bir hayata atılmanın heyecanını yaşadı. Diğer üniversitelerde olduğu gibi Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde de mezuniyet heyecanı yaşandı. O heyecanı yaşayanlardan biri de 6 aylık oğlu ve eşiyle birlikte törene katılan 27 yaşındaki Esra Uğurlu’ydu. Bebeğiyle birlikte cüppe giyerek mezun olan anne Uğurlu, eğitim sürecinde yaşadığı zorlukları anlattı.

Kfhjlfl

‘BEBEĞİMLE MEZUN OLACAĞIMI BİLMEK BENİ MOTİVE ETTİ’

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde binlerce mezun öğrenci ve velilerin katıldığı KTO Karatay Üniversitesi mezuniyet töreninde o heyecanı yaşayanlardan biri olan Uğurlu, temsili diplomasını 6 aylık bebeğiyle birlikte okul akademisyenlerinden aldı. Antalya’da yaşayan Uğurlu, meşakkatli bir süreç olarak geçirdiği 4 yıllık lisans eğitiminden bahsetti. Hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren bebeğiyle birlikte bir mezuniyet hayali kurduğunu söyleyen Uğurlu, “Hamile olduğumu öğrendiğimde mezun olmama 1 buçuk yıl vardı ve zorluklardan geçeceğimin farkındaydım. Fakat bir gün mezun olacağımı bilmek ve bebeğimle birlikte diplomamı alacak olmak beni motive etti. Sonunda bu anı yaşamak bize nasip oldu. Çok duygusal ve o kadar da güzel bir andı bizim için.” diye konuştu.

3 5 Kopya-1

‘BEBEĞİME DERS NOTLARIMI OKUYARAK BAŞARDIM’

Daha önce adalet önlisans programından mezun olduğunu ancak en büyük hayalinin hukuk okumak olduğunu ifade eden Uğurlu, eşi ve ailesinin de desteğiyle evlendikten sonra da eğitim sürecinin devam ettiğini bildirdi. Umutsuz olduğu zamanları ve en stresli dönemlerini yine yakınlarından gördüğü destekle atlattığını bildiren Uğurlu, bebeğiyle geçen eğitim sürecindeki zorluklardan da şöyle bahsetti: “Bebeğimin doğumuyla ders çalışmaya vakit ayırmak tabi daha zor oldu. Bu süreçte hiç bir şeyin imkansız olmadığını gördüm. Bir insan bir şeyi çok isterse yapabilir. Yeri geldi bebeğim uyurken, yeri geldiğinde o uyanıkken, ona ders notlarımı okuyarak ders çalıştım. Zorlu bir süreçti ama insan sevdiği ve hayal ettiği bir şey için her zorluğun üstesinden gelebilir diye düşünüyorum.”

Hgshjsfjg Kopya

MESLEĞİYLE OĞLUNA ÖRNEK OLACAK!

Aynı zamanda farklı bir şehirde olmanın verdiği zorluklarla da başeden Uğurlu, KTO Karatay Üniversitesi’nin uzaktan öğretim sisteminden faydalanarak yalnızca sınavlar için Konya’ya geldiğini belirtti. Uzaktan eğitim sisteminin büyük bir ayrıcalık olduğuna dikkat çeken Uğurlu, gelecek planları ve Konya ile ilgili düşünceleriyle ilgili de konuştu. Uğurlu, “En başta oğluma iyi bir örnek olmak istiyorum. Bunu da avukatlık mesleğimi en iyi şekilde icra ederek başarmak istiyorum. Konya ile ilgili ise şunları söyleyebilirim: Üniversite sürecimde sık sık Konyaya geldim ve bu süreçte hiç yabancılık çekmedim. Şehir olarak Konya’yı zaten çok sevdim ancak ayrıca insanların yardımseverliğiyle karşılaşmak beni çok etkiledi.” ifadelerini kullandı.

Hgsdjhsdgs

Muhabir: HACER CEYLAN