Okulların kapanmasıyla birlikte tatilde daha fazla yoğunluk oluşan umre seyahatlerinde gençlere bir ayrıcalık sunarak yapılan iş birliği neticesinde gençler, bir yandan umre ibadetini yaparken diğer yandan pratik Arapça becerilerini geliştirebiliyor.

Türkiye, Somali denizlerinde 3 blokta doğal gaz ve petrol arayacak Türkiye, Somali denizlerinde 3 blokta doğal gaz ve petrol arayacak

HEM İBADET HEM EĞİTİM!

Dil öğretiminin en önemli kısımlarından biri olan konuşma becerisini geliştirmek için farklı ülkeleri tercih eden gençlere, Müsdav Akademi şimdi Suudi Arabistan’da yeni bir seçenek sunuyor: Mekke ve Medine’de umre ibadetiyle birlikte Arapça öğretimi. Program kapsamında hafta içi günlerinde öğrenciler 5’er saat Pratik Arapça dersi alıyor. Diğer zamanlarda ise saha uygulamaları ile Arapçasını pekiştiriyor. Planlanan vakitlerde ise hem umre ibadetini hem de ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

PROGRAM YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

MÜSDAV Başkan Vekili Dr. Haydar Bekiroğlu, programla ilgili açıklamasında; MÜSDAV olarak tüm çalışmalarında insana ve gençliğe değer katmaya odaklandıklarını, Arapça öğretimini de İslam’ın doğduğu şehirde, Mekke’de yapmayı anlamlı bulduklarını belirtti. İlana çıktıkları günden beri programın büyük bir heyecan ve ilgiyle karşılandığını, bu durumun diğer çalışmalarında da kendilerini daha fazla gayret etmeye yönlendirdiğini belirtti.

ARAPÇA ÖĞRETİMİNİ ALANINDA UZMAN HOCALAR GERÇEKLEŞTİRİYOR

Diyanet Akademisi tarafından müfredatı hazırlanan ve uygulamadı da yönetilen programda Arap asıllı hocalar görev alıyor. İçeriği ve müfredatı titizlikle belirlenen bu çalışma, aynı zamanda ülkemiz gençlerine dil ve kültür alanında yeni bir tecrübe sunuyor. 21 gün, 30 gün ve 45 günlük paketler halinde hazırlanan programlarda kursiyerler seviye tespit sınavı sonucunda sınıflara ayrılıyor.

FARKLI ŞEHİRLERDEN 124 ÖĞRENCİ

İlk defa yapılan ‘Umre ile Birlikte Arapça Öğretimi’ programına Konya ve İstanbul başta olmak üzere ülkemizin farklı şehirlerinden 124 öğrenci katılıyor. Ayrıca bazı öğrencilerin velileri de umre yapmak için çocuklarıyla birlikte programa katıldı. Böylelikle 219 kişilik grup, çarşamba günü itibariyle Mekke’de programa başlamış oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ