Konya Merkezli ve aynı liseden mezun 256 arkadaşın iyiliği yaşatmak için kurduğu Uluslararası Dideberah Yetim Derneği’nin bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetlerinin ve etkinliklerinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Konya'nın tanıtımı daha iyi yapılmalı Konya'nın tanıtımı daha iyi yapılmalı

Novotel Piri Reis Salonu’nda yapılan programa, Konya’da bulunan kurum müdürleri, STK temsilcileri, hayırseverler ve davetliler katıldı.

Bi̇lal Yavaş

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan tanıtım toplantısı, Uluslararası Dideberah Yetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Yavaş’ın açılış konuşması ile devam etti. Derneğin, din, dil, ırk ve coğrafya gözetmeksizin yalnızca yetimlerin eğitim hayatına katkı sağlamak amacıyla 2021 yılında kurulduğunu belirten Yavaş; Kudüs, Burkino Faso, Suriye ve Türkiye’de kısa süre içerisinde 4 Yetimhane açıp, 2 bine yakın yetim çocuğun eğitimini üstlenerek geleceğe hazırlıyoruz’’ dedi.

E187961B 2083 42Dc 9C5D 3Fa585C16A2A

Yavaş, küçük çapta başladıkları yetim eğitiminin büyüyerek devam ettiğini belirterek, “Bu çocuklarımızın iyi bir insan olarak yetiştirilmesi ve eğitimle korunmasını istiyoruz. Dünya üzerinde yetim eğitiminde örnek bir model oluşturmak istiyoruz. Burada çocuklarımızın üniversite eğitimlerine kadar olan süreçle birlikte sonrasında iş hayatlarında süreçle de ilgileneceğiz ve onların yanında ömürlerinin sonuna kadar olacağız. Bizim eğitimimiz yalnızca bir dönem değil onların da güzel hizmet etmelerini görene kadar devam edecek. Allah’ın rızası için onları eğitmeye, korumaya ve iyi birer insan olarak insanlığa hizmet etmeleri için yetiştirmeye çalışacağız.” diye konuştu.

E0887376 A518 4035 8985 Cb717A741074

Başkan Yavaş’ın konuşmasının ardından Uluslararası Dideberah Yetim Derneği tarafından eğitim gören öğrencilerin İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okumaları, Mescid-i Aksa Şiiri, Kardeşlik Çağrısı Tiyatro Gösterisi ile kurslarda verilen eğitim ve etkinliklerden kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

53162Da5 31B6 48Ed A076 F4Bb1Fa742E6

Program, Novotel yönetiminin katılımcılara yemek ikramının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve yemek duası ile sona erdi.

HABER MERKEZİ 

Editör: Birkan Bakay