Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Konya Bölge Temsil Kurulu, iftar sofrasında buluştu. TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özdal Karahan ve TÜRSAB üyelerinin buluştuğu iftar programında Konya’daki turizm camiasında yer alan dernek temsilci ve üyeleri, üniversite ilgili fakülte öğretim üyeleri ve Karaman’daki otel işletme sahipleri yer aldı.

SEKTÖRÜN BİRARAYA GELMESİNDE ÖNCÜ

Konya dahil 7 ilde "Bozdoğan-29" operasyonları Konya dahil 7 ilde "Bozdoğan-29" operasyonları

Konya ve Karaman’daki turizmcilerin bir arada olması adına faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden Başkan Karahan, iftar programıyla da yine turizm sektörünü biraraya getirdiklerini ifade etti. Sektörün bir araya gelmesinde TÜRSAB’ın öncülük ettiğine değinen Karahan, “Turizmle ilgili bütün dernek, başkan ve yetkililerinin katıldığı, üniversite ve turizm fakülte öğretim üyelerimiz, turizm camiasında bulunan herkes programımızda bir arada. Birlikte Konya turizminin değerlerini yeni projelerini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

‘TURİZMİN YENİ ROTASINI OLUŞTURACAK’

Hz. Mevlâna Türbesi çevresinde 250 bin metrekarelik alanda dev bir dönüşüm projesinin TÜRSAB Konya Bölge Temsilciliği il binasını da kapsadığını aktaran Karahan, Konya için değerli bir kompleksin hayata geçirildiğine dikkat çekerek, “Konya için değerli bir kompleks olan türbe arkasındaki binamızın da yer aldığı dönüşüm, bu alanda yapılacak olan turizmin yeni rotasını da oluşturacak. Aynı zamanda TÜRSAB binamız da dönüşümle birlikte yeni bir görünüme kavuşacak.” ifadelerine yer verdi. Turizm ve rehberlerle ilgili beklenen yasayla ilgili de konuşan Karahan, yasaların seçimin ardından gündeme geleceğini belirterek programa gelen herkese teşekkür etti.

7 4-3

Muhabir: HACER CEYLAN