Konya, Türkiye’nin 4 büyük ihracatçısı arasında
Ziyaretlerde birçok sektörde öne çıkan Konya’nın, savunma sanayinde de önemli başarılara imza attığını ifade eden Başkan Büyükeğen, Konya’nın savunma sanayi ihracatında Türkiye’nin 4 büyük şehri arasında yer aldığını vurguladı. Büyükeğen, “Konya’mız Savunma ve Havacılık Sanayi’nde İstanbul, Ankara ve Eskişehir’in ardından Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 4. şehri. Sektörde yıllık 135 milyon doların üzerinde ihracat yapıyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla gerek yerli ve milli üretim gücümüzü gerekse ihracatımızı çok daha yukarılara taşıyacağız” dedi.

Savunma sanayi sektörü, 7. kez Konya’da buluşacak
Konya’da savunma sanayinin daha fazla gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Büyükeğen, Anadolu'nun en büyük savunma sanayi buluşması olan Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’nın bu çalışmalardan birisi olduğunu hatırlattı. 

Çerezlik, yağlıya göre daha kârlı! Çerezlik, yağlıya göre daha kârlı!

Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’nın bu yıl 7.’sini gerçekleştireceklerini aktaran Büyükeğen, şunları söyledi:
“Konya Sanayi Odası olarak, ilimizin sektörde yerli ve milli üretime verdiği katkıyı artırmak ve çok daha güçlü bir savunma sanayi ekosistemi oluşturmak istiyoruz. Bu alanda çok çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu yıl 23-25 Kasım tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığımızın himayelerinde 7.’sini gerçekleştireceğimiz Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarımız ile de savunma sanayi ana sanayi firmalarını ve sektörün tüm paydaşlarını şehrimizde bir araya getireceğiz. Sektör ile çalışan ya da çalışmak isteyen firmalarımız burada hem kendi ürünlerini sergileme imkanı bulacak hem de savunma sanayindeki en son gelişmeleri yakından izleme fırsatı elde edecekler. Programda düzenleyeceğimiz fabrika ziyaretlerimiz ve ikili iş görüşmelerimiz ile de firmalarımız yeni bağlantılar oluşturacaklar.”
23-25 Kasım tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına katılmak isteyen firmalar savunma.kso.org.tr adresinden bilgi alarak, kayıt yaptırabiliyor.