Kılınç: Özel planlama yapılacak Kılınç: Özel planlama yapılacak

Türkiye Diyanet Vakfı, 9. Uluslararası Öğrenci Sempozyumunun tamamlanmasının ardından ekseriyeti bursiyer olan Türk ve uluslararası öğrencileri, geziye çıkardı. Bu çerçevede Konya’da tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiği gezide, öğrencilerin mutluluğu ise yüzlerinden okundu. Mevlana Müzesi, Kelebekler Vadisi ve İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi Müzesini gezen öğrenciler, şehir merkezinde de eğlenceli vakit geçirdi.
Geziye katılan Hint uyruklu öğrenci Saıma Skındar, Konya’yı çok hoş ve sakin bulduğunu söyledi. Mevlana Müzesini çok beğendiğini belirten Skındar, “Bir söz duydum burada, ‘Kendinize çok değer ve önem verin. Başkalarından değer ve önem beklemeyin. Kendinizi sevin’. Bu çok hoşuma gitti ve bunu hayatımda kullanacağım inşallah” dedi.
AW090373_03
“Mevlana bizim için büyük bir maneviyat oluşturuyor”
Afgan uyruklu öğrencilerden Mila Rajabi ise, TDV’nin düzenlediği sempozyum ve gezilerden çok memnun kaldığının dile getirerek, “Konya’ya sempozyum için geldim. TDV, sempozyumun ardından bize Konya’yı gezdirdi. Mevlana Müzesine gittik ve şehir gezisi oldu. Mevlana’yı görmem çok iyi oldu. Çünkü ben Afganistanlı olmam hasebiyle Mevlana bizim için büyük bir maneviyat oluşturuyor” diye konuştu.
Endonezya Uyruklu öğrencilerden Nurzakıyah Saca da, Konya’nın manevi boyutunu çok sevdiğini anlattı. Saca, hayalinin Konya gibi bir yerde yaşamak olduğunu kaydederek, tekrar buraya gelmek istediğini vurguladı.

AW090373_05