Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Hanımlar Komisyonu Başkanı Berna Arslan 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle yayınladığı mesajında; “Türk Kadını Cumhuriyet ile değer kazandı.  Cumhuriyet ile birlikte hayatın her alanında Türk kadını yerini almıştır” dedi.

Başkan Altay Ladik’te yatırımları inceledi, vatandaşlarla buluştu Başkan Altay Ladik’te yatırımları inceledi, vatandaşlarla buluştu

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şubenin Hanımlar Komisyonu Başkanı Berna Arslan 8 Mart Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Arslan mesajında şu sözlere yer verdi. ”8 Mart Kadınların mücadele i ve dayanışmasının kutlandığı bir gündür.  Türk kadınının kurtuluş mücadelesindeki yeri tartışılmazdır. Cumhuriyet ile birlikte hayatın her alanında Türk kadını yerini almıştır. Dünden bugüne kadar bazı haklar kazanılmışsa da halen şiddete maruz kalan ne yazık ki vardır Kadınlarımızı toplumsal hayatın dışına itmeye çalışan cinsiyetçi ve  ayrımcı politikalardan ve uygulamalarından vazgeçilmelidir. Laik eğitim sistemi her türlü toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin kaldırılması için bir zorunluluktur. 12.yıl kesintisiz zorunlu eğitim kız çocuklarının birey olmasını sağlayacak önemli bir olgudur. Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Hanımlar komisyonu olarak Kadın gibi bir dünya istiyoruz! Kadın gibi gülen, kadın gibi konuşan, kadın gibi üreten, kadın gibi vefalı, kadın gibi zarif bir dünya istiyoruz!  8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Tüm Kadınlarımızın bu önemli gününü en içten dileklerimizle kutlarken. Şiddette uzak, sağlık, sıhhat, esenlikler ve başarılar diliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ