Torku Şekerspor başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bugüne kadar birçok sporcu yetiştiren ve milli takımlara gönderme başarısı gösteren Torku Şekerspor, yine farklı branşlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Torku Şeker sporcuları şimdide, İngiltere'de 2 bronz, Sakarya'da ise 3 altın madalya ve 2 kupa kazandı. Torku Şekerspor'un başarılı branşlarından Bedensel Engelliler Badminton takımının sporcusu Emine Seçkin, madalya koleksiyonuna 2 bronz madalya daha ekledi.

EMİNE SEÇKİN İNGİLTERE’DE KAZANDI

İngiltere'nin Sheffield şehrinde gerçekleştirilen Tekerlekli Sandalye Badminton oyunlarında milli takım adına parkeye çıkan Emine Seçkin, Level 1 kategorisinde hem teklerde hem de karışık çiftlerde iki üçüncülük elde etti. Torku Şekersporlu milli Badmintoncu, bu derecesi ile Paris 2024 Oyunlarına bir adım daha yaklaşmış oldu. Emine Seçkin böylece madalya koleksiyonuna yenilerini eklemiş oldu.

SAKARYA’DA MADALYA GELDİ

Sakarya'da düzenlenen Türkiye Kupası 3. Etap Kamil Yaşar Eşer Kriteryum yarışları tamamlandı. Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda, 14 kategoride 25 şehirden 338 sporcu pedal çevirdi. Türkiye Kupası'nda dün tamamlanan Puanlı Yol Bisiklet Yarışları'nın ardından bugün düzenlenen kriteryum yarışlarında Yeni Sakarya Atatürk Stadı önünden start alan sporcular, 16 ila 30 kilometrelik parkurlarda mücadele etti.

MEHMET MAYDA’DAN ALTIN MADALYA

Kriteryum yarışlarında Yıldız A Erkekler kategorisinde Torku Şekerspor'dan Mehmet Mayda altın madalya kazandı. Yıldız Erkekler Takımı ise Türkiye 3'üncüsü oldu. Yıldız A Kadınlar Yol Yarışında ise Torku Şekersporlu Emine Adanalı Türkiye birincisi, Kriteryum yarışında da Rabia Şimşir Türkiye birincisi olarak altın madalyanın sahibi oldu.

ERKOYUNCU'YA TEŞEKKÜR

Fatih Terim tarih yazdı! Fatih Terim tarih yazdı!

Torku Şekerspor Bisiklet Takımı Antrenörü İsmail Uğurlu, "Katılımı yüksek, zorlu bir yarıştan da başarıyla ayrıldık. Her daim Çumra gençliğinin yanında olan ve destek veren Torku Şekerspor Onursal Başkanımız Sayın Ramazan Erkoyuncu'ya, kulüp başkanımız ve yönetimimize sporcularım adına teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

SPOR SERVİSİ