Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun Bursa'nın Gemlik ilçesindeki dev fabrikasının açılışına saatler kaldı. TOGG sosyal medyadan yaptığı "Dün, bugün, gelecek... Devrim mühendislerine saygıyla. #YeniLig şimdi Gemlik." paylaşımı büyük beğeni kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla saatler sonra gerçekleşecek olan açılışa binlerce ziyaretçi de katılacak. Açılış öncesinde TOGG paylaşımda bulundu. TOGG sosyal medya üzerinden yaptığı, "Dün, bugün, gelecek... Devrim mühendislerine saygıyla. YeniLig şimdi Gemlik" paylaşımı kısa sürede herkes tarafından paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Togg Gemlik Kampüsü'nde Türkiye'nin yerli otomobil macerasını başlatan "Devrim" otomobili ile Togg araçları sergileniyor.Türkiye'de milyonlarca kişinin beklediği açılış öncesi, kurulan fuaye alanında ise Devrim aracı ve beraberinde TOGG araçları sergilendi. Ayrıca fuaye alanında aracın iskeleti ve alt yapısının bulunduğu teknoloji de alandakilere tanıtıldı. 

Togg yeni projelere de ilham kaynağı olacak

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Zeki Durak, "Ülkemizden inşallah Togg'un çıktığı gibi daha büyük girişimciler çıkması ve dünya markası haline gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi. Gemlik Kampüsü'nde Togg araçlarının sergilendiği fuaye alanını gezen Durak, AA muhabirine, önemli bir yatırımın Bursa'da gerçekleşmesinin gurur ve mutluluk verici olduğunu söyledi. Togg'un vizyoner bir proje olduğunu belirten Durak, "Bizler bölgemizde hem girişimcileri artırmak hem de gençlerimize yön vermek istiyoruz. Togg aslında tek başına bir otomobil değil aynı zamanda geleceğimize de bir yatırım. Ülkemizde 'Biz bunu başarabiliriz'in mesajını vermek çok önemli. Bursa çok heyecanlı, bölgemiz çok heyecanlı, ülkemiz çok heyecanlı. Burada olmaktan da bu tarihi ana şahitlik etmek adına büyük bir mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Durak, BEBKA'nın da girişimcileri desteklediğini, bu alanda çeşitli çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Ajans bünyesinde girişimcilik merkezini yakında faaliyete alacaklarını anlatan Durak, şöyle konuştu: "Önümüzdeki dönemde de bunun artarak devam etmesini istiyoruz. Gençlerimizin Togg'a yeni aplikasyonlar geliştirmelerini, yine otomotiv sektörü olsun, ulaşım sektörü olsun, uzay teknolojileri olsun, raylı sistemler olsun bu konuda yeni teknolojiler geliştirmelerini destekliyoruz. Ülkemizden inşallah Togg'un çıktığı gibi daha büyük girişimciler çıkması ve dünya markası haline gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz."

AA- İHA

Gün sayıyor Gün sayıyor