Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla atölye çalışmaları düzenlendi. Öğrenciler, hocalarıyla birlikte günün anlamını anlatan eserler hazırladı.

El Sanatları Bölümü öğrencileri; Öğr. Gör. Dr. Yasemin Koparan ile “Keçe Çiçek Yapımı” ve Öğr. Gör. Dr. Mitat Kandemir ile “Biçimci Yüzeysel Tasarımlar”, İç Mimarlık Bölümü öğrencileri Arş. Gör. Dr. Özlem Yurtgün ile “Atıktan Sanata Dönüşüm”, Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Prof. Dr. Serpil Önder, Arş. Gör. Büşra Altay, Arş. Gör. Can Erbil ile “Mini Bahçe”, Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri de Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Paralı ile “Kumaşını Getir, Giysini Götür” adlı atölye çalışmalarında edindikleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürdü.

Selçuk Üniversitesinde Kadınlar Gününe Özel Atölyeler Oluşturuldu 1

'Kadınlarımız çok değerli'

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rabia Köse Doğan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel 5 farklı atölye oluşturuldu. Atölyelerimiz ile hem bölümlerimizin faaliyetlerinin anlatılması, tanıtılması hem de Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerine açık bir atölye kurgulayarak farkındalık oluşturulması amaçlandı. Kadınlarımız çok değerli. Toplumun her alanında, her biriminde, her meslek dalında görev yapabiliyor ve onlara ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

Selçuk Üniversitesinde Kadınlar Gününe Özel Atölyeler Oluşturuldu 4

'Bugünün önemini sanatla anlatmayı amaçladık'

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Dr. Mitat Kandemir de “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine ışık tutacağını düşündüğümüz biçimci yüzeysel tasarımlar yapıyoruz. Bugünün önemini sanatla anlatmayı amaçladık. Yüzeysel tasarımlarda kullandığımız kumaşlar artık kumaşlardan oluşuyor. Yırtılan, bozulan kumaşlar lif haline getiriliyor. Daha sonra ipliğe, son olarak da kumaşa dönüştürülüyor. Kullandığımız bütün malzemeler organik. Hem sağlıklı hem de dönüşüme uygun. Çevreye herhangi bir zararı yok.” diye konuştu.  

Selçuk Üniversitesinde Kadınlar Gününe Özel Atölyeler Oluşturuldu 2

Fırtına Kulu’da hasara neden oldu Fırtına Kulu’da hasara neden oldu

HABER MERKEZİ 

Editör: Birkan Bakay