Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semahat Küçükkolbaşı, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde düzenlenen programın açılışında 6 Şubat depremlerinin yüreklerde tarifi olmayan bir acı bıraktığını belirterek “Depremin hemen ardından toplumun her kesimi yaşanan büyük acıların bir nebze de olsa telafisi için büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Bizler de Selçuk Üniversitesi olarak yaraların sarılması için seferber olduk. Bu seferberliğe katılım çığ gibi büyüdü. Gönüllü personelimiz, öğrencilerimiz ilk andan itibaren yardım merkezleri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza en iyi şekilde destek olabilmek için ellerinden geleni yaptı. Gerek afet bölgesinde gerekse Üniversitemizde konaklayan afetzedelere ‘Gün Birlik Günü’ sloganıyla Selçuk Üniversitesi ailesinin büyük bir aile ve güç olduğunu gösterdik. Dayanışma içinde acıları paylaşıyor ve birlikte güçleniyoruz.” diye konuştu.

Matematik Topluluğu Başkanı Şerife Dedemli, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Konya İl AFAD Müdürlüğü Şube Müdürü Fethi Çoruk “Afet Yönetimi”, Konya İl AFAD Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Sinan Besler “Afet Farkındalık Eğitimi” konularında sunum gerçekleştirdi. Sunumların ardından AFAD ekibi tarafından söyleşi yapıldı.

Selçuk Üniversitesinde 6 Şubat Depremleri Için Anma Programı Düzenlendi (1)

Ceylani Karaduman, 6 Şubat depremleri sonrasında bestelediği “Nazar Oldu” adlı şarkısını seslendirdi. Türkiye’de farklı dönemlerde yaşanan afetleri konu alan fotoğrafların yer aldığı serginin gezildiği program, AFAD arama kurtarma aracı tanıtımıyla sona erdi.

Programa öğretim elemanları, arama kurtarma çalışmalarında görev alan AFAD ekibi ve gönüllüleri ile öğrenciler katıldı.

Konya’da ağaçlar çiçek açtı! Konya’da ağaçlar çiçek açtı!

Selçuk Üniversitesinde 6 Şubat Depremleri Için Anma Programı Düzenlendi (3)Selçuk Üniversitesinde 6 Şubat Depremleri Için Anma Programı Düzenlendi (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ