Selçuk Üniversitesi Müze Binası’nda gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Gençlik Vadisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu, “Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde, ekonomide, teknolojide ve kültürel alanda daha belirgin bir konuma gelmesi ve dünya sahnesinde liderlik rolü üstlenmesi beklentisini ifade eden Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizin daha etkili, güçlü ve öncü bir rol oynamasını değerli mühendislerle hep beraber inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Selçuk Üniversitesinde Teknoloji ve İnovasyon Sempozyumu düzenlendi (2)

Ülkemizin yerli ve milli teknolojiye yönelik attığı adımlar ve bu alanda elde ettiği başarıların uluslararası platformlarda dikkat çektiğini belirten Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk da “Öğrencilerimizin bu tür etkinlikleri düzenlemesini umut verici ve takdire şayan buluyorum. Bu tip inisiyatiflerin alınması, gençlerin potansiyelini ortaya koymaları ve kendi alanlarında önemli adımlar atmaları açısından oldukça önemli rol oynuyor.” diye konuştu.

Selçuk Üniversitesinde Teknoloji ve İnovasyon Sempozyumu düzenlendi (3)

Analiz Eğitim Kurumları bursluluk sınavı ilgi gördü Analiz Eğitim Kurumları bursluluk sınavı ilgi gördü

Teknolojiyi iyi yönde kullanmanın önemine dikkat çeken Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci ise “Teknolojiyi zalimlerin yanında değil, mazlumların yanında kullanabilmek önemli. Zalimlerin bütün dünyanın gözü önünde ne büyük zararlar verebildiğini görüyoruz ve üzülüyoruz. İçimiz kan ağlıyor. Biz millet olarak, ülke olarak teknolojiyi üreteceğiz ve mazlumların yanında kullanacağız, zalimlerin karşısında olacağız.” dedi.

Selçuk Üniversitesinde Teknoloji ve İnovasyon Sempozyumu düzenlendi (4)

Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Deveci, Selçuk Üniversitesi Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Sarıçoban, akademisyenler ve öğrencileri katıldığı sempozyum, 10 Aralık’ta sona erecek. 11 farklı ülkeden bilim insanlarının katıldığı sempozyumda 92 makale sunulacak.

HABER MERKEZİ