Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Belediyespor adı altında son 5 yılda 5 yılda 135’i altın  85’i gümüş 93’ü bronz olmak üzere toplam  313 madalya kazanmasını bildi. Uzman antrenörler eşliğinde verilen eğitimler sayesinde sporcular birçok branşta adından söz ettirmeyi başarıyor.

313 MADALYA GELDİ

Sami Uğurlu: "Bu mağlubiyetten ders alarak kendimizi geliştirmemiz gerekiyor" Sami Uğurlu: "Bu mağlubiyetten ders alarak kendimizi geliştirmemiz gerekiyor"

Selçuklu Belediyespor, Güreş, Halter, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Tekvando, Bisiklet ve Wushu Kung-Fu, Basketbol, Voleybol, Futbol gibi birçok önemli branşta faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Selçuklu Belediyespor, son 5 yılda 313 madalya kazanırken 2023 yılına da damga vurmasını bildi.

2023 YILINI BOŞ GEÇİRMEDİ

 2023 yılında katıldığı Ulusal ve Uluslararası şampiyonalarda Türkiye’yi başarıyla temsil eden Selçuklu Belediyespor, Güreş, Halter, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Tekvando, Bisiklet ve Wushu Kung-Fu branşlarında mücadele eden toplam 58 sporcu 46 altın, 29 gümüş ve 33 bronz madalya olmak üzer toplam 108 madalya kazanma başarısı gösterdi.

KIYMET, OFLAZ VE DÜZEL GİBİ SPORCULAR DAMGA VURDU

Halter branşında ülkemizi temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Milli Sporcusu Sami Baki Kıymet, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda Erkekler 96 kiloda kazandığı 3 altın madalya ile Dünya Şampiyonluğu elde etti. Halter branşında bir diğer Selçuklu Belediyespor Kulübü Milli Sporcusu Ali Oflaz ise +109 kg da Avrupa Şampiyonu olarak ay-yıldızlı bayrağımızı gururla temsil etti. Tekvando branşında da uluslararası alanda ülkemizi başarıyla temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü, Yıldızlar ve Ümitler Avrupa Şampiyonasından iki madalya ile dönmeyi başardı. Milli Sporcu Sıla Nur Gencer, Ümitler Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya, bir diğer Milli Sporcu İbrahim Efe Düzel ise Yıldızlar Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

DİĞER BRANŞLARDA TARİHİ BAŞARILAR GELDİ

Selçuklu Belediyespor Kulübünün en başarılı branşları arasında yer alan Wushu Kung-Fu branşı ise geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonası’nda toplam 8 madalya kazanarak Avrupa Şampiyonası’na damga vurdu. Selçuklu Belediyespor Kulübü Milli Sporcuları, Almina Sarı, Raziye Nur Emekli, Furkan Osman Sayıner, Hayrunnisa Kalay altın madalya, Efnem Gökalp ve Nisa Nur Irmak gümüş madalya, Nisa Sarı ise bronz madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

BÜYÜK EMEK VAR

Sözlerine 2023 yılında ulusal ve uluslararası müsabakalarda Dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde eden Balkan ve Türkiye şampiyonlukları yaşayan sporcuları, antrenör ve ailelerini kutlayarak başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“Bu başarıda başta spor kulübümüz olmak üzere kulüp başkanımızın yönetimde bulunan arkadaşlarımızın spor müdürlüğümüzde görev yapan değerli çalışanlarımızın ve kıymetli antrenörlerimizin çok büyük emekleri var. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada belki en büyük alkışı ailelerimiz hak ediyor. Çocuklarımızın bu başarısındaki en büyük etken bence ailelerimiz gece gündüz demeden çocuklarına destek oldular onların bu müsabakalara katılmaları için çok büyük fedakârlıklar yaptılar ben bu anlamda bütün ailelerimize ayrıca teşekkür ediyorum sağ olun, var olun.” Dedi.

OLİMPİYATLARA SPORCU YETİŞTİRİYOR

Selçuklu Belediyesi olarak bu zamana kadar spora en büyük değeri verdiklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı,“Selçuklumuzu sporun merkezi haline getirdik. Bugün baktığımız zaman yaz ve kış spor okullarımızdan son 5 yılda 15 farklı branşta 94 bin 834 öğrencimiz faydalanmış. Yine “Üçüncü Sınıflar Yüzme Öğreniyor” projemizde son 5 yılda 7 bin 72 öğrencimize yüzme becerisi kazandırdık. Kısa bir süre önce başlattığımız sporcu seçme programımızda şu ana kadar 4 bin 600 sporcumuzun ölçüm testlerini gerçekleştirdik. Yine UEFA standartlarında yenilediğimiz Selçuklu Suni Çim Sahamızla birlikte son 5 yılda 71 adet suni çim sahayı Selçuklu’muza kazandırdık. 4 okulumuza kapalı spor salonu inşa ettik ve2 okulumuza inşa edeceğimiz kapalı spor salonu ve suni çim sahaların yapım çalışmalarında ise sona yaklaştık. Bizim aslında Türkiye örnek olacak en büyük projemiz Selçuklu Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezimiz. Bu merkezimizin temel atma törenini de Gençlik Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleştirmiştik. Merkezimiz tamamlandığında günde aynı anda bin 500 sporcumuz 18 farklı spor branşında spor yapma imkanını bu merkezimizde bulacak. İnşallah bu tesisimizden nice milli sporcularımız yetişecek. Biz artık kendimize yeni bir hedef koyduk inşallah bu tesisimizden olimpiyatlara sporcu yetiştirmeye devam edeceğiz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

SAMET AKTAŞ

Editör: Samet Aktaş