Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Türkiye’nin dört bir yanında ses getiren Şivlilik Çocuk Bayramı’nın son gününde de çocuklarla bir araya gelerek onların mutluluklarına ortak oldu. Başkan Pekyatırmacı çocuklarla birlikte etkinliklere katılarak onlarla bol bol fotoğraf çekindi.

Konya’nın asırlık geleneği olan ancak geçtiğimiz yıl Selçuklu Belediyesi tarafından çocukların gönüllerince eğleneceği bir festivale; bu yıl da Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile birlikte “Şivlilik Çocuk Bayramı”na dönüştürülen Şivlilik etkinliğine çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin son gününde de çocuklara vakit ayıran Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı onlarla birlikte aktivitelere katılarak tüm çocukların mutluluklarına ortak oldu. Şivlilik alanına gelen aileler ve çocuklarla sohbet eden Başkan Pekyatırmacı onlarla günün anısına bol bol fotoğraf çekindi. Beş gün boyunca birbirinden farklı etkinlik, müzikal ve söyleşilerle dolu dolu geçen “Şivlilik Çocuk Bayramı”nda son günde oldukça yoğun katılımla geçti.

402 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI

Beş gün boyunca Selçuklu Kongre Merkezi’nde çocukları ve aileleri ağırlayan “Şivlilik Çocuk Bayramı” sona erdi. Çocuklar için her ayrıntının düşünüldüğü bayram 402 bin 137 kişiyi ağırladı. Etkinlik “Türkiye Yüzyılı” konseri ile kapanış yaptı.

Başkan Altay yanıtladı! Başkan Altay yanıtladı!

ŞİVLİLİK ÇOCUK BAYRAMI KONSER, SÖYLEŞİ VE YÜZLERCE ETKİNLİĞE SAHNE OLDU

Çocukların eğlenceye doyması için her ayrıntının düşünüldüğü 500 personelin görev yaptığı ve beş gün boyunca oldukça yoğun ilgi gören “Şivlilik Çocuk Bayramı”nda 15 Çocuk müzikali, 5 konser, ailelere yönelik 5 söyleşi, binlerce çocuğu ağırlayan yüz boyama, Şivlilik köy ve Selçuklu saray mektebi, E-Spor-VR-simülasyon, atölye, sahne, oda tiyatrosu, ekstrem show etkinlikleri gerçekleşti. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra yüzlerce de mini etkinlikte de çocuklar eğlenceye doydu. “ÇOCUKLARIMIZIN GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEĞİ BİR BAYRAMI DAHA OLDU”

Beş gün boyunca çocukların gönüllerince eğlendiğini ifade eden ve çocukların mutluluğuyla kendilerinin de mutlu olduklarını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Dolu dolu bir beş gün geçirdiniz. İnşallah bundan sonra her yıl Şivliliği çocuk bayramı olarak burada Selçuklu Kongre Merkezi'nde hep birlikte kutlayacağız.  Bu sene Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu organizasyonu gerçekleştirdik. Geçen yıl biz Selçuklu Belediyesi olarak “Şivlilik Çocuk Festivali” adı altında yine beş gün boyunca burada kongre merkezinde çocuklarımızla, aileleriyle birlikte olmuştuk. Bu yıl da büyükşehir Belediyemizle birlikte daha kapsamlı bir organizasyonla sizlerle birlikte olduk. Üç ayların gelişini, bizim için çok büyük öneme sahip olan, milli, manevi değerlerimize uygun bir şekilde rahmet, bereket, mağfiret ayını en güzel şekilde karşılamanın mutluluğunu, sevincini hep birlikte yaşadık.  Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Özellikle ailelerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarla çocuklarıyla bu denli ilgilendikleri, onlarla alakadar oldukları ve buraya kadar getirdikleri için.  Üç aylarımız mübarek olsun. Geçtiğimiz günlerde Regaip Kandili'ni idrak ettik. Hepinizin kandilini tebrik ediyorum. İnşallah Rabbim hepimizi sağlıklı, sıhhatli bir şekilde Ramazan ayına ulaştırsın sonrasında da Ramazan Bayramı'nı inşallah hep birlikte idrak edelim, kutlayalım. Ben tekrar çocuklarımıza buradan sevgilerimizi, muhabbetlerimizi gönderiyorum. Çocuklar sizleri çok seviyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz, sizler için ne yapsak azdır. İnşallah burada da güzel vakitleri geçirip, hediyelerinizi almışsınızdır. Hepinize sevgi, saygı, muhabbetlerimi sunuyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLIYOR”

Şivlilik Çocuk Bayramı’nın Türkiye’ye damga vuran bir etkinlik olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, artık çocukların bir bayramının daha olduğuna vurgu yaptı. Sözlerinin devamında etkinliğin yakışır şekilde bir vizyonla oluşturulduğunu söyleyen Başkan Pekyatırmacı, “Türkiye Yüzyılı’na ancak böyle güzel bir eser yakışırdı. Size sonsuz teşekkür ediyoruz. Artık Türkiye Yüzyılı başlıyor, biz buna yürekten inanıyoruz. Bundan sonra artık dünyanın bir abisi var, Türkiye. Türkiye bundan sonra söz söyleyen ülke, Türkiye bundan sonra oyun kuran, sadece kendi bölgesinde değil bütün dünyada artık planları yapan ülke olacak. İnşallah biz bu güzel gençliğimizde bu güzel insanlarımızla hep birlikte bir arada olarak, beraber olarak bu dava uğruna, bu yüce hedefte hep birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ BİR DAHAKİ ŞİVLİLİK BAYRAMINI İPLE ÇEKİYOR”

Şivliliğin Konya’da güzel bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı,“Üç ayların hemen başında Recep ayının ilk perşembe günü Regaip Kandili'nin gündüzünde gençlerimiz, çocuklarımız evlerde, iş yerlerinde dolaşarak o güzel hediyelerini alıyorlar. Bununla birlikte güzel dilekleri, güzel temennileri, kandil kutlamalarını yapıyorlar ve daha sonra da bu aldıkları hediyeleri aralarında paylaşıyorlar. Mevlana şehri Konya'mız sevginin, barışın, kardeşliğin, birlik, beraberlik ve dayanışmanın şehri. Biz arzu ettik ki bu güzel geleneğimiz bütün Türkiye'de, hatta bütün dünya da duyulsun. Bu manada bu yıl Büyükşehir Belediyemizle birlikte yaptığımız organizasyonla şivliliği bir bayrama dönüştürdük. Bundan sonra çocukların artık bir bayramı daha var. Şivlilik Çocuk Bayramı. Zaten onlar bayram olarak kutluyorlardı ama adı konmamıştı. Biz de bunun adını koymuş olduk. Tekrar bütün çocuklarımızın, gençlerimizin, hemşehrilerimizin üç aylarını tebrik ediyorum. Kandilinizi tebrik ediyorum. Rahmet, bereket, mağfiret diliyorum. İnşallah önümüzde Şaban ayı, ardından Ramazan ayı ve sonrasında güzel Ramazan Bayramımız var. Bizi ve ülkemizi güzel günler bekliyor. Tabi değerli üstadımızla birlikte ekibi burada. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Güzel Sanatlar Lisemiz her zaman bizim iftiharımız. Bugün de burada bizi yalnız bırakmadılar. Değerli Güzel Sanatlar Lisemizin değerli hocalarına ve öğrencilerine de ayrı ayrı teşekkür ediyor, tüm ekibe kocaman bir alkış daha istiyorum. Sağ olun, var olun.” diye konuştu. Şivlilik alanını gezen ve etkinliklerin olduğu yerleri tek tek ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı çocuklarla birlikte etkinliklere katılırken onların fotoğraf çekinme taleplerini de geri çevirmedi.

HABER MERKEZİ