Şehir yaşamının stresini bir an olsun geride bırakmak ve vatandaşların sevdikleriyle hoşça vakit geçirmesi için nefes aldıracak mekanlar oluşturan Selçuklu Belediyesi bu sembol mekanlarda ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.  Güneşli hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar  tabiatı, tarihi ve doğayı bir arada bulabilecekleri Sille, Sille Baraj Park, Seyir Tepesi ve Tropikal Kelebek Bahçesi’ne  akın etti.  Hazırlıkları bitme aşamasına gelen Selçuklu Çiçek Bahçesi de çok kısa zaman sonra rengarenk dokusuyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

3 Geniş

MİSAFİRLERİNİ SİLLE BARAJ PARK’TA AĞIRLIYOR

Başkan Erdal: Mali müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 35. yılı kutlu olsun Başkan Erdal: Mali müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 35. yılı kutlu olsun

Selçuklu’nun güzide mekanlarından olan, tabiatın her rengini ve atmosferini barındıran Sille Baraj Park hafta sonunun gözdelerindendi. Ziyaretçilere doğada temiz bir nefes aldıran Sille Barajı hafta sonu  2 bin 500 misafirle  en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi oldu. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan Sille de tarihi ve kültürel varlıklarıyla ile Selçuklu’nun  en çok ziyaret edilen mekanları arasında yer aldı.

Ljhlgkhl

TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ’NDE ŞAHİT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Konya’da Mevlana Müzesi’nden sonra en çok ziyaret edilen mekanların başında gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi güneşli havayı fırsat bilen misafirlerin kelebek mucizesine tanıklık etmesine vesile oldu. 60 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede 98 türe ait 20 bin adet bitki de bulunuyor.  hafta sonu  tatilinde  bahçeye 12  bin 530  ziyaretçi gelerek bu mucizeyi anılarına ekledi.

Jfsgjsfhj

EN ÇOK  ZİYARET EDİLEN MEKANLARDAN OLDU

Mangal yapmanın yasak olduğu ve dumansız havası ile ziyaretçilerin tercih sebebi olan Seyir Tepesi de günlük yaşama kısa bir mola veren vatandaşları eşsiz Konya manzarası, temiz havası ve yeşil dokusuyla ağırladı. Seyir Tepesi bünyesinde bulunan ve  geçtiğimiz yıl Selçuklu Belediyesi tarafından ziyarete açılan  Koku Bahçesi de rengarenk ve enfes kokularıyla gelenleri kendine hayran bırakan atmosferiyle ziyaretçilerin gözdesi oldu. 7500 metrekare alan üzerinde yer alan Koku Bahçesi, 128 çeşitte 50 bin çiçeğe ev sahipliği yapıyor.

,Kl,Kşi,Kş,K

MUTLULUK DUYUYORUZ

Hem Konya’dan hem de Konya dışından gelen misafirlerin  keyifli ve eşsiz anılar biriktirmesi için gayret ettiklerine vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Konyamız üretim şehri olmanın yanında önemli turizm destinasyonlarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi de ağırlıyor. Selçuklu olarak da hem tarihi hem kültürel hem de doğal güzelliklerimizle ziyaretçilerimize kapılarımızı açıyoruz. İlçemize gelen ziyaretçilerimizin mutlu ayrılması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalarımızın temelinde yatan amaç da günlük yaşamın stresinden bunalan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa nefes aldırmak. Selçuklu’ya gelen ziyaretçilerimizi sembol mekanlarımız olan Sille, Sille Baraj Park, Seyir Tepesi, Koku Bahçesi ve Tropikal Kelebek Bahçemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Hem Konya’dan hem de şehir dışından gelen vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte buradan eşsiz anılarla ayrılması bizim için ayrıca önemli.” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ