Selçuklu Anadolu Lisesi, “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Eser “adlı anlamlı sergi davetlilerden büyük beğeni topladı. Açılışını Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aynur Türkoğlu ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve Okul Müdürü Abdurrahman Benli'nin yaptığı sergide Selçuklu Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadimana Yıldız ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Atatürk ve özgürlük” temalı 100 rölyef çalışması davetlilerin büyük takdirini kazandı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadimana Yıldız, “Öğrencilerimizin büyük bir titizlikle hazırlamış olduğu rölyef çalışmalarının katılımcılardan büyük beğeni alması bizi mutlu etti. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Edebiyat Öğretmeni Birgül Aslanoğlu ve öğrencilerinin hazırladığı ve geliri depremzede ailelere gönderilecek olan “Cumhuriyetin 100.Yılında 100 Şiir “adlı kolektif kitabın tanıtımı ve imza programı da katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Kitap hakkında bilgi veren Edebiyat Öğretmeni Birgül Aslanoğlu, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetimizi Türk gençlerine emanet etti. Selçuklu Anadolu Lisesi ve kardeş okulumuz Şenkaya Anadolu Lisesi öğrencileri de bu emanete onurla gururla sahip çıkacaklarını ve atalarına olan minnet ve şükran duygularını şiirlerle dile getirdiler. Ne mutlu ki bu kitap cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu gelecek nesillere taşıyacaktır.2023 yılı, cumhuriyetimizin ilanının 100. yılı olmasının yanı sıra asrın felaketi olarak anılan 6 Şubat depremiyle de milletimizin hafızasından silinmeyecektir. O sebeple öğrencilerimizin gönül telinden dökülen şiirlerin yer aldığı bu kitaptan elde edilecek gelir de deprem bölgesi için kullanılsın istedik. Yaralarımızı birlikte sarıp cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağımızın nişanı olsun bu kitap. Kurtuluş mücadelemizin önderi Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık mücadelemiz için hizmet eden askerlerimizin, gazilerimizin, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun! “dedi.

NEÜ dünyada 150., Türkiye’de 5. oldu NEÜ dünyada 150., Türkiye’de 5. oldu

Program katılımcılara yapılan çeşitli ikramlar ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi