Selçuk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri dersi kapsamında Konya İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte “Kadına Yönelik Şiddetin Yasal ve Hukuki Boyutu” programı düzenledi.  Programda Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru Mustafa Candan ve Polis Memuru Beyhan Bozkurt Yoğurt tarafından verilen eğitimde Kadına yönelik şiddetin yasal ve hukuki boyutu ele alınarak mevcut yasal çerçevenin işleyişi ve kadınları korumaya yönelik tüm yasal önlemlerin neler olduğu hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk akla gelecek acil müdahale uygulaması olan kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama “Kadın Destek Uygulaması (KADES)” hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.  Programa Fakülte dekan yardımcıları, öğretim üye ve elemanları ile öğrenciler katıldı.  Proje danışmanlığını Hemşirelik Fakültesi Psikiyatri Hemşireliği Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Neslihan Lök’ün yaptığı projede Şefika Apaydın, Elif Seda Ceylan, Refik Selim Yıldız, Beyza Nur Kıvanç, Dilara Karahan, Nuray Gündoğdu, Beyza Nur Gürbüz ve Esmanur Ferliarslan isimli öğrenciler yer aldı.

Meslek liselilerin ürettiği makineler ekonomiye kazandırıyor Meslek liselilerin ürettiği makineler ekonomiye kazandırıyor

Selçuk Üniversitesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Yaratıldı (1)Selçuk Üniversitesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Yaratıldı (2)Selçuk Üniversitesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Yaratıldı (3)Selçuk Üniversitesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Yaratıldı (4)Selçuk Üniversitesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Yaratıldı (5)

Editör: Muhammed Esad Çağla