'Türk eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartacağız' 'Türk eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartacağız'

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, seçime sayılı günler kala yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında Karapınar’da vatandaşlarla bir araya geldi. Karapınar’da Akçayazı, Sazlıpınar, Küçükaşlama, Ortaoba, Kayacık, Hotamış, Hasanoba, İslik, Karakışla ve Çiğil, Yenikuyu olmak üzere 11 mahallede vatandaşlarla buluşan Akyürek, Konyalıları 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı desteklemeye çağırdı.

5-6-10

 “SEÇİM GÜNÜ DUALAR ALDIK”

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde gösterilen teveccüh dolayısıyla Karapınarlılara teşekkür eden Akyürek, ikinci turun yapılacağı 28 Mayıs’ta da aynı kararlılığı beklediklerini ifade etti. Akyürek, “Türkiye’de seçim sistemi gereği bir ikinci tur mecburiyeti oldu. Artık bu ikinci tur, siyasal parti propagandası ve çalışmasından ziyade bir Türkiye seçimi haline geldi. Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz. İki aday var. Biri, 30 yıldır ülkemize hizmet eden, 21 yıldır iktidarda olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem 15 Temmuz’da hem ülkemizin karşılaştığı badirelerde ülkemizi selamete çıkarmak için büyük mücadele veren bir dünya lideri. Türk-İslam dünyasının göz bebeği. Seçim günü dünyanın her tarafından dualar geldi, iyi dilekler geldi. Cumhur İttifakı’nın başarısı için temennileri gördük” dedi.

5-5-9

“TÜRKİYE PRANGALARDAN KURTULDU”

28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Türkiye’nin bekasının söz konusu olduğuna dikkat çeken Akyürek, “İkinci tur seçiminde de yine elimizden geleni yapalım. Destekleriniz için Allah razı olsun, teşekkür ediyorum. Destek vermeyen insanlarımızı da uyaralım. Şu anda artık bu parti meselesinin üstünde bir mesele. Türkiye’nin bekası, Türkiye’nin geleceği meselesi. Tablo belli. Avrupa’da önemli dergiler çeşitli manşetler attılar. Türkiye’deki seçime müdahale ettiler. Almanya’da sandık sayısını azaltarak gurbetçilerimizin daha az oy kullanmasını sağlamaya gayret gösterdiler. Zaten Amerika’nın niyetini biliyorsunuz” diye konuştu.

5-3-9

‘TÜRKİYE GELİŞİYOR’

Akyürek sözlerini şu şekilde tamamladı, “Ama güçleri Türkiye’ye yetmiyor hamdolsun. Mesela Amerikan dergilerinde çıkan bir yazıda, ‘Türkiye’ye uyguladığımız silah ambargosu ters tepti’ diye yazıyor. ‘Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasaydık Türkiye savunma sanayisinde geldiği noktaya ulaşamazdı’ yazıyor. Artık kendi İHA’mız, SİHA’mız, Hürjet’lerimiz, Anka’larımız,  Kızıl Elmalarımız var. Kendi tankımızı yürüttük. Kendi doğalgazımızı çıkardık. Gabar’da terör bölgesi temizlendi, Türkiye’deki en kaliteli petrol bulundu. Gelişmeler devam ediyor. Türkiye ayaklarındaki prangalardan kurtuldu” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ