Sazlıpınar İlkokul ve Ortaokulu’nda her yıl geleneksel olarak hayırseverlerin desteği ile düzenlenen iftar programı büyük bir katılımla geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Okul bahçesinde düzenlenen iftar programına Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Karapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İçalan, Karapınar Müftüsü Yunus Aydın, Sazlıpınar Okul Müdürü Engin Yün, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Coşar, okul aile birliği yönetim kurulu üyeleri, veliler, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

‘MİSAFİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

İftar sonrası konuşma yapan Sazlıpınar Okul Müdürü Engin Yün, tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik etti. İftar programını her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini kaydeden Yün, “Öncelikle bizlerden desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir iftar programında öğrencilerimiz ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran, değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

‘BİZ BİR AİLEYİZ’

Eğitimin önemine vurgu yapan Yün, örnek bir okul olduklarını ifade ederek, “Bizim için her öğrencimiz çok değerlidir. Onları geleceğe hazırlamak için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okulumuzda öğretmen arkadaşlarımızla beraber sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Biz bir aileyiz. Gelecekte topluma faydalı neferler yetiştirmek bizim kutsal vazifemiz. Örnek verecek olursak geçen yıl LGS de Karapınar 1.si olan öğrencimiz Buse Gökbaş şuan Meram Fen Lisesin de eğitim öğretim hayatına devam ediyor” diye konuştu.

‘ETKİNLİKLER SÜRÜYOR’

Sosyal sorumluluk projelerinden bahseden Yün, “Eğitim öğretim yılı içerisinde birçok etkinliğe imza attık. Tiyatro gösterilerimiz, şiir dinletilerimiz, seminerlerimiz gibi önemli organizasyonlar düzenledik.  Cumhuriyetimizin ilanı için özel bir program yaptık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladık.  18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutladık. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının seneyi devriyesinde yad ettik. Kültürümün İzinde adlı şiirler programı düzenledik. Mevlid-i Nebi Haftası sebebiyle İlkokulda '40 Hadis ' Ortaokulda ise 'Peygamberime Mektup' adlı yarışma düzenledik. Öğretmen ve Öğrenci Masa Tenisi Turnuvası yaptık. Belirli aralıklarla gezilerimiz oluyor. Yani etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah önümüzdeki ayda "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘KİŞİSEL BECERİLERİ GELİŞTİRİYORUZ’

Gençler ölmesin! Gençler ölmesin!

Yün, öğrencilerin kişiler becerilerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini anlatarak, “Tabi bu etkinlilerle beraber kültür ve sanat alanında da faaliyetlerimiz devam ediyor. Atölye çalışmalarımıza öğrencilerimiz kendi tasarladığı eserleri okulumuzda sergiliyor. Ebru sanatı da düzenliyoruz. Resim yarışmalarımızda oluyor. Yani burası eğitim yuvası olduğu gibi aynı zamanda sanat kültür yuvası” şeklinde konuştu.

‘EĞİTİME VURGU YAPTI’

Yün sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Okulumuzda tiyatro ve sinevizyon gösterilerini çok rahatlıkla yapabileceğimiz birçok amaçlı salonumuz var. Teknolojiye merak saran öğrencilerimiz içinde robotik kodlama programları düzenliyoruz. Teknoloji sınıfımızda bilgisayarlarımız her daim öğrencilerimizin hizmetinde. Çünkü gelişim çağında teknolojiye her anlamda ayak uydurmak zorundayız. Teleskobumuz bile var. Seramız mevcut. Bahçemizde kendimize ait küçük bir çiftliğimiz var. Eğitimi her anlamda önemsiyoruz. Öğrencilerimiz bizim her şeyimiz Bir kez daha Sazlıpınar Okulumuza maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimiz başta olmak üzere, öğretmenlerimize, velilerimize ve herkese teşekkür ediyoruz”  diyerek sözlerini tamamladı.

SAMET AKTAŞ