Sarıyer Yeniköy'de meydana gelen olayda, evinde oturan ve makam şoförlüğü yapan Muzaffer Ç, birkaç el silah sesi duydu. Dışarı çıktığında 34 K 5007 plakalı aracına kurşun isabet ettiğini ve yerdeki boş kovanları gördü.

Olayın ardından adam polis ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine gelen polis, yaptığı çalışmada ateş açan şahsın siyah plakasız bir motosikletle daha önce de bölgede gezindiği tespit edilen Muhammet D. (31) olduğunu belirledi.

POLİSE “POLİSİM” DEDİ, OYUNUNU POLİS BOZDU

Şüpheli, polis ekipleri tarafından yakalandı. Zanlı polis ekiplerine kendisini polis olarak tanıtıp, TEM (Terörle Mücadele) Şube Müdürlüğü C Büroda ve İstihbarat Şube Müdürlüğünde görev yaptığını iddia etti. Şahsın kimliğini araştıran ekipler polis olmadığını, sadece insanları korkutmak için kendini polis tanıttığını ortaya çıkarttı.

SALDIRININ ARDINDA SAPLANTILI AŞK ÇIKTI

Gözaltına alınan Muhammet D'yi aracı kurşunlanan adamın eşi Funda Ç. tanıdı. Funda Ç. ifadesinde, Muhammet D'yi sürücü kursundan tanıdığını, sürücü kursuna gittiği zamanlarda Muhammet D.'nin yanına gelerek özel ders teklifinde bulunduğunu, ancak teklifini kabul etmediğini söyledi. Funda Ç. ifadesinin devamında zanlının kendisini telefonla arayarak para istediğini, vermeyince de tehdit ve hakarette bulunduğunu, takıntılı olduğunu düşündüğü bu kişi yüzünden telefon numarasını değiştirdiğini belirtti.

Samsun'da kereste fabrikasında yangın Samsun'da kereste fabrikasında yangın

“DIŞARIDAN SİLAH SESLERİ DUYDUM”

Evindeyken silah sesleri duyduğunu söyleyen Sabire Çiftçi, “Ben evdeydim. Dışarıdan bir ses duydum. Aşağıda da polisler var. Orada bir şey var zannettim. Dışarı çıkıp bakmadım. Olaydan haberim yok. Ben 2 el ateş sesi duydum. Ben polisler zannettim” diye konuştu.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Muhammet D., sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece “mala zarar verme” ve “tehdit-hakaret” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA