Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri arifesinde Konya’nın Derbent ilçesinde ele geçirilen ve medyaya “sahte oy pusulası bastılar” şeklince yansıyan haberler üzerine açıklama yağan ilgili Dijital Baskı Merkezinin sahibi Hüseyin K. “Firmamızda baskısı yapılan sahte oy pusulası değil, eğitim amaçlı örnek oy pusulasıydı. Emniyet Müdürlüğümüzün tahkikatı neticesinde gerçek anlaşılmıştır” dedi.

Konya’da uzun yıllardır dijital baskı sektöründe hizmet verdiklerini ifade eden K. açıklamasında “Müşterilerimiz arasında farkı gözetmeden hizmet veren firmamızdan 14 Mayıs seçimleri öncesinde, Derbent CHP İlçe Başkanlığı ‘parti içi eğitim ve seçmen bilgilendirme çalışmalarında kullanılmak üzere’ kırk adet örnek oy pusulası bastırmak istedi. Haberlerde adı geçen ilgili personelimizin baskısını yaptığı fotokopi, 60 cm uzunluğu olan ve üzerinde (İttifakların ve partilerin oy pusulasındaki yerleri kesinleşti) ibaresi ile tarih ve gün bilgileri bulunan, birçok medya organının da kullandığı haber görseli olup YSK’nın kullandığı standartların tamamen dışındadır. Kâğıt ve baskı kalitesi ile boyutları farklı olan bu fotokopilerin seçim amaçlı kullanılabilmesi mümkün değildir” dedi.

Firmalarında üretilen ve suç unsuru barındırmadığını, örnek fotokopilerle alakalı olarak ilgili birimlerin gerekli tahkikatı neticesinde, basına yansıdığı gibi herhangi bir gözaltı süreci oluşmadığına vurgu yapan K. açıklamasını “Yıllardır aynı adreste faaliyet gösteren firmamız hakkında gerek basında gerekse sosyal medya da yayınlanan yanlış haberler üzücü ve yıpratıcıdır. Bilinmelidir ki; firmamızın haberlerde adı geçen kurye ile, pusulayı nakleden araç ile ve parti ile herhangi bir ilişkisi de yoktur” diyerek tamamladı.

Adıyaman’da iki araç kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralı Adıyaman’da iki araç kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralı

HABER MERKEZİ