Sağlık Sen Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk, Yasin Barutcu, İdris Baykan, Mustafa Irgatoğlu ve Abdullah Duman, kendi birimleriyle ilgili şube başkanlarına bilgi aktardı.

Toplantıda Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. ’Sağlık-Sen’in belirlediği hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek, “Nöbet ücretlerinin artırılması, gece çalışma tazminatı ödenmesi, taban ücretlerin artırılması, sağlık çalışanlarının giydiği formanın özel görev kıyafeti sayılması ve Bakanlık tarafından verilmesi gibi birçok talebin karşılık bulması için mücadele ediyoruz. Bu taleplerimizin TBMM’de yasalaşan sağlıkla ilgili kanun teklifine girmesi için de gayret gösterdik. Taleplerimizi içeren raporu hem Sağlık Komisyonu Başkanı Vedat Bilgin’i hem de Komisyon Üyeleri ile Milletvekillerini ziyaret ederek ilettik. Zaten bu süreci siz de yakinen takip ettiniz. Taleplerimizin karşılık bulması için mücadelemizi, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu. 

Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatından SGK'ye 10 ödül Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatından SGK'ye 10 ödül

Ankara’da gerçekleştirilen Sağlık Sen 7.dönem 5 başkanlar Kurulu toplantısına katılan Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Kerem Şafak “ Genel merkez yöneticileri ve Şube başkanlarının katılımıyla yapılan 7. Dönem 5. Başkanlar toplantı olumlu bir hava içerisinde gerçekleştirildi. Sağlık-Sen’in yeni yapacağı çalışmalar, sosyal sendikacılık alanında yapılacak faaliyetler ve belirlenen hedefler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. "dedi. Sağlık Sen 7.dönem 5 başkanlar Kurulu toplantısı sonunda günün adına çektirilen aile fotoğraflar ile son buldu.

Editör: Hacer Ceylan