Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam Konya İl Teşkilatında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla partisinin Konya Milletvekili Aday Adaylarını kamuoyuna takdim etti. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Saydam, Saadet Partisi’nin verdiği mücadeleye değindi. İktidara FETÖ göndermesi yapan Başkan Saydam, şunları kaydetti, “Saadet Partisi’nin verdiği mücadele bir dönemler Olimpiyat Meydanlarında adına methiyeler düzerek iktidar eliyle meşruiyet sağlanan  bir yapıya ‘’ibadet’’ saikiyle gidip, gözünü cezaevinde açan, işsizliğe sosyal dışlanmaya terk edilen ve hatta depremzede olsalar bile yurt binalarına alınmayan KHK’lıların uğradıkları zulme karşı durma mücadelesidir. Yüzlerce insanımızın ölümü ile neticelenen darbe girişimi faillerinin, bürokraside öbekleşerek; başka insanları mağdur eden mahrem yapıların her türlüsünün karşısındayız. Ancak; tüm bu süreç ve işleyişten bihaber olan, gariban insanların da yanındayız. Saadet Partisinin mücadelesi; hâkimlik sınavında dereceye girip, sırf siyasal sadakati, akrabalık bağları olmadığı için haksız bir şekilde elenen üniversite mezunu kardeşlerimizin, emeklerinin, bilgilerinin ve yeteneklerinin ölçülerek hak ettiklerini elde edebilmelerinin mücadelesidir. Bizim mücadelemiz; üniversitede kendi bölümünden mezun olduktan sonra bir markette kasiyerlik yapmaya mecbur bırakılan evlatlarımızın kendi işlerini yapabilmelerinin mücadelesidir. Enflasyonun altında ezilen işçinin, emeklinin, memurun, öğrencinin insanca yaşam koşullarında bir yaşam sürebilmesinin mücadelesidir. Bizim mücadelemiz; Anayasa Mahkemesini, ihanet kelimesiyle yan yana ananların karşısında, hukukun üstünlüğünün ve bağımsız bir yargı düzenin sağlandığı bir düzen inşa etme mücadelesidir. Sayısı on binleri bulan stajyer ve genç avukatların problemlerini çözme mücadelesidir. Ve bu yaşananlara dayanamayıp bunalıma giren ve intihar eden genç avukatları hayata tutundurma mücadelesidir.

Babacan: “Kılıçdaroğlu’nun seçimi alma ihtimalini çok yüksek görüyorum” Babacan: “Kılıçdaroğlu’nun seçimi alma ihtimalini çok yüksek görüyorum”

Bizim mücadelemiz; beyaz muhafazakârların maddi menfaatlerinin, ihalelerinin korunduğu değil; tüm insanların temel hak ve özgürlüklerinin, elde edilmiş kazanımlarının muhafaza edildiği bir düzeni inşa etmenin mücadelesidir. Saadet Partisi’nin mücadelesi; ahbap-çavuş ilişkisi ile yapılan atamalar neticesinde güvenirliğini kaybeden, kamu kurumları yerine liyakate dayalı atamaların yapıldığı kurumsal ve etkin bir kamu bürokrasisi inşa etmenin mücadelesidir.”

HABER MERKEZİ