40 yıl önce Konya’da kurulan Ribat Vakfı ile başlayan iyilik hareketi, Ribat İnsani Yardım Derneği ile Türkiye sınırlarını aştı. Dünyanın birçok bölgesinde yardım çalışmaları yapan Ribat İnsani Yardım Derneği bu kurban bayramı için de hazırlıklarını tamamladı. Sahada kurban seçimlerinin ve alımlarının tamamlandığını ifade eden dernek başkanı Seyit Duman, bu Kurban Bayramında da mazlumlara umut olmaya devam edeceklerini belirtti.

Konya'da kaçak kurban operasyonu! Konya'da kaçak kurban operasyonu!

Lfhlhflkfhgkl

BİRÇOK ÜLKEDE FAALİYET OLACAK

Dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Duman, “Bu bayramda yine onlarca ülkede kurban faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Afrika, Asya ve Ortadoğu'da kurban faaliyetimiz olacak. Tüm mazlum coğrafyalarda, gönül coğrafyalarımızdaki kardeşlerimizi bize vermiş olduğunuz kurban vekaletleriniz ile sevindirmeye gayret edeceğiz. Mazlumlara, yetimlere, hafızlara ve medreselerde okuyan ilim talebelerine emanetlerinizi ulaştıracağız. Tabi ki önceliğimiz Gazzeli kardeşlerimiz, çünkü onlar sadece zalim bir düşmanla değil aynı zamanda açlık ve susuzlukla da mücadele ediyorlar” dedi.

Kjgfkfgk

İYİLİK HAREKETİ

Ribat Vakfı bünyesinde kurulan Ribat İnsani Yardım Derneği’nin bütün mazlum coğrafyalarına yetişmek için mücadele ettiğini kaydeden Vakıf Başkanı Mehmet Küçüktoka ise, “40 yıldır devam eden iyilik hareketimizin nüvesi insandır. Ve en büyük hassasiyetimiz bize emanet edilen bağışların sadaka-i cariye yani bir ırmağın akışı gibi devam eden sadakalar olmasını sağlamaktır. Bugüne kadar vakfımıza Konyalıların duyduğu güven için tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 

10 5Mehmet Küçüktoka Ribat Eğitim Vakfı Başkanı

DESTEK BEKLİYORUZ

Ribat İnsani Yardım Derneği’nin çalışmalarının temel gayesinin “sürdürülebilir iyilik” olduğunu söyleyen Küçüktoka; Gazze’de açılan okulumuz, sağlık merkezimiz ve ilkokulumuz için; Moro’daki yetimhanemiz, okullarımız ve üniversitemiz için; Afrika’da eğitimlerine devam eden hafızlarımız ve yetimlerimiz, kurak topraklarda açılan su kuyularının kurumaması için bağışçılarımızın desteklerini bekliyoruz dedi.

Jhfsdkgjhdk

Şhljşhjş

Kaynak: HABER MERKEZİ