Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Konya’nın teknoloji ve robot yarışması olarak hayata geçirilen Tekno-Sel’de 16-18 Nisan tarihlerinde yarışmacı ortaokul ve lise öğrencilerinin yaptığı projeler sergilendi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde son gün yapılan finalle birlikte kategorilerde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Programa AK Parti Konya Milletvekili Mustafa hakan Özer, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Musrat Yiğit, ilçe milli eğitim müdürleri, Konya protokolü, katılımcı öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Hkjmsdgkmgfömjf

‘GELECEK İÇİN BELİRLEYİCİ İKİ ÖNEMLİ İSİM: GENÇLİK VE TEKNOLOJİ’

Teknoloji gençliğiyle birarada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, geleceğin belirleyici olan teknoloji ve yeni neslin güçlü Türkiye için önemine dikkat çekti. Gençler ve teknolojinin gelecekteki Türkiye için önemli iki isim olduğuna dikkat çeken Özer, “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz, etrafımızda büyük zorluklarla karşı her daim güçlü olmamız gerekiyor. Güçlü olmak için de birlik beraberlik içerisinde üretmemiz, çağa ayak uydurmamız ve teknolojiyi takip eden değil, teknoloji yön verenler olmamız gerekiyor. Teknolojiye yön verebilmek için de işte bunun tohumlarını bu yaşlardaki kardeşlerimizle atmamız gerekiyor çünkü her şey bir hayal ile başlıyor. Bizler de 20 sene önce bir hayalle bu ülkeye bir şeyler vermek için yola çıktık, 20 senede çok şeyler başardık. Belki başaramadıklarınız da var, içinde bulunduğumuz yüzyıl Türkiye yüzyılı özellikle savunma sanayimiz, teknoloji anlamında gururumuz olan birçok yeniliğe imza attı.” diye konuştu.

Hgsfjkhfkgjd

BÜYÜK PROJELER, KÜÇÜK HAYALLERLE BAŞLAR!

Büyük projelerin, küçük hayallerle başladığına dikkat çeken Özer, bu kapsamda Konya’da yapılan bu festivali de çok anlamı bulduğunu belirterek emeği geçen başta Selçuklu Belediyesi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü olmak üzere tüm ekibe teşekkür etti. Gençlerin imkanlarının artırılması noktasında gençlere güvenilmesi gerektiğini bildiren Özer, “Hayalin peşinden koşmak, zorlukların arkasına takılıp vazgeçmek yerine onlarla mücadele edip hayallerimizi gerçekleştirmek, önümüzdeki o güzel örneklerde takip ederek inşallah büyük ve güçlü Türkiye’nin imarını biz bugünden bu güzel kardeşlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

I M G 0667

Yüzyıllık projeler 15 yıla sığdırıldı Yüzyıllık projeler 15 yıla sığdırıldı

DİĞER PROJELER DE KİTAPLAŞTIRILACAK!

Gençlerin yaptıkları projelerden dolayı kendisinin de gururlandığını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yarışmada ödül alan gençleri tebrik etmenin yanı sıra diğer tüm yarışmacıların yaptığı projelerden dolayı tüm öğrencileri kutladı. Ortaya çıkan düşüncelerin pratiğe dökülerek birer ürün haline dönüşmesinde emek verilen tüm projelerle ilgili bir müjde de veren Pekyatırmacı, “Öğrencilerimizin hepsi birinciliğe layık. Bir söz verdik, bütün projeleri kayıt altına alıyoruz. Onların hepsini anlatımlarıyla, projeleri gösterimleriyle ve fotoğraflarıyla kayıt altına alıyoruz ve bunları kitaplaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

I M G 0645

‘KONYA OLARAK ŞANSLIYIZ’

Teknoloji alanında da birçok eğitim verdiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, bu yarışmayla birlikte Konya’nın diğer illerden bir adım daha önde olduğunu vurguladı. Konya’daki öğrencilerin de bu kapsamda şanslı olduklarını ifade eden Yiğit, “İl Milli Eğitim ve Konya’daki öğrenciler olarak Selçuklu Belediyemizde gerek yaptığı okullarla gerek okul dışında sağladığı desteklerle bize çok fazla katkı sağlıyor. Selçuklu Belediye Başkanımıza ve ekibine, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

Yiğit

I M G 0612

I M G 0622

I M G 0625

Muhabir: HACER CEYLAN