banner5
banner68

‘Türkiye parlayan kutup yıldızıdır’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “ Türkiye parlayan kutup yıldızıdır. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle, ayak bağlarından kurtulmuş, özgüvene ve kalıcı siyasi istikrara kavuşmuştur. 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine hazırlanıyoruz. ” dedi

25 Eylül 2022 Pazar 16:50
‘Türkiye parlayan kutup yıldızıdır’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığı tarafından Aziziye Kültür Merkez’inde MHP İlçe Başkanları , MHP Belediye Başkanları  ve MHP Belediye Meclis Üyeleri istişare toplantısı yapıldı. Düzenlenen programa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, MHP MYK Üyesi  Özer Karakayacı ile çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleştirildi.

‘MHP GÖNÜLDEDİR, DİLDEDİR, DUADADIR, FİKİRDEDİR’

Düzenlenen istişare programının açılış konuşmasını yapan MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, MHP’nin tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da bütün imkan ve inancıyla 2023’e kilitlendiğine dikkat çekerek, “Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanlığı 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine olağanüstü bir adanmışlık ve kararlılıkla hazırlanmaktadır. Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla Önümüzdeki yaklaşık dokuz aylık sürede şehrimizde yaşayan her insana ulaşacak, her haneye girecek yüz yüze temas ve iletişim ile gönül seferberliği halinde çalışmalarımız ilçe ve mahallelerimizin tamamında seçim gününe kadar devam edecektir. 4 Eylül’de Sivas’ta, 11 Eylül’de Bursa’da, 18 Eylül’de Kayseri’de Sayın Genel Başkanımızın 2023’e doğru Aday Belli, Karar Net Temalı açık hava toplantılarımızda Milletimiz sahtekar anketçilere şamarı vurmuş Milliyetçi Hareket Partisine ve Cumhur İttifakına olan güvenini dosta düşmana göstermiştir. Bilge Liderimizin dediği gibi Bizim Aklımız Hep Türkiye’dir. Ve Türk Milleti bunu çok iyi bilmekte üzerinde oynanan oyunlara kanmamaktadır. Şunu çok iyi bilenizi isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi Konya da oyunu ve Millet Vekili sayısını en çok artıran parti olacaktır. Bunun gerçekleşmesi için dur durak bilmeden, yorulmadan seçim gününe kadar tüm teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Bizim adayımız belli, kararımız nettir.2023 de Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Milliyetçi Hareket Partisi tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, saldırı ve sabotajlara teslim olmadan sabırlı, inançlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine devam edecektir. Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, her insanımızı Cenab-ı Allah’ın kutsal bir emaneti sayarak çalışmalarımız kararlılıkla sürecektir. Milliyetçi Hareket Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, aydınlık yarınların gözbebeğidir” ifadelerini kullandı.

‘VATAN VE MİLLET SEVDALISIYIZ’

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı da vatan ve millet sevdalısı olduklarına dikkat çekerek, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bütün imkânlarımızı seferber ederek, 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine hazırlanıyoruz. Heyecanımız ve hızımız günbegün yoğunluk kazanmaktadır. Ülke gerçeklerini konuşmak, Partimizin siyaset anlayışını sebep ve gerekçeleriyle anlatmak ve ihanet odaklarının vesayetindeki zillet ittifakının çirkin politikalarının perde arkasını milletimize aktarmak üzere partimizce projelendirilen toplantılar yapıyoruz.4 Eylül 2021’den itibaren, birisi Konya’mızda olmak üzere 9 ayrı ilimizde bölge toplantılarımızı icra ettik. 30 Ekim 2021 tarihinden itibaren,  81 ilimizin tamamında il toplantılarımızı gerçekleştirdik. 18 Şubat 2022 tarihinden itibaren, 966 ilçemizde ilçe toplantılarını tamamladık. Bu kapsamda, Konya’mızda da 31 ilçemizde toplantı ve ziyaretlerimizi yaptık. Toplantı ve ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla dertleştik, muhtarlarımızla konuştuk, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle görüştük, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, çalışanlarımızla ve emeklilerimizle gelecek hedeflerimizi paylaştık. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Sivas, Bursa ve Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz son açık hava toplantılarında onbinlerce vatan evladı sel olup taşmış, sağanak olup yağmış ve bundan mülhem birilerinin de uykuları kaçmıştır. Kara kampanya düzeneği kuran, yalan rüzgarı estiren, parayla yemlenen milli irade dolandırıcısı anket şirketlerinin, kiralık gazetecilerin ve sözde aydınların sadece kimyaları değil, matematikleri de bozulmuş, bütün hesapları ters yüz olmuştur. Hamdolsun Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelen, gün geçtikçe de büyüyen millet iradesini görmekten ziyadesiyle memnuniyet yaşıyoruz. Hamdolsun Cumhur İttifakı’na duyulan muazzam güvene şahit oluyoruz. 8 Ekim günüden itibaren başlatılacak “Adım adım 2023; ‘KÖYÜM BENİM’ Sohbet Toplantıları” ile de ülke sathında en ücra köşelerdeki vatandaşlarımızla kucaklaşılacaktır. Biz belediyeciliği millete hizmetin ilk mevkii, ilk mercii, ilk merkezi kabul ediyoruz. Biz belediyeciliği milli ve manevi vecibe addediyoruz. Halka hizmeti Hakk’a hizmet gören Partimiz “Üretken Belediyecilik” ilkesiyle hem öne çıkmış, hem de dürüst, müşfik, çalışkan yönetim anlayışıyla serpilmiştir. Kıt imkânlarla ve kısıtlı personel sayısıyla ilçelerine en iyi hizmeti sunmanın mücadelesini veren belediye başkanlarımıza ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Biz vatan ve millet sevdalısıyız, ortak inanç ve şuurla, kutlu ülküler doğrultusunda kenetlenmiş iman neferleriyiz” dedi.

‘TÜRKİYE PARLAYAN KUTUP YILDIZIDIR’

Birleşmiş Milletler 77. Genel Kuruluna katılan Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi heyetinde, Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen yer aldığını ifade eden Kalaycı, “15-22 Eylül 2022 tarihleri arasında, önce Özbekistan Semerkant’ta yapılan Şanghay İşbirliği Örgütü 22. Devlet Başkanları Zirvesine, sonra da New York’ta gerçekleşen Birleşmiş Milletler 77. Genel Kuruluna katılan Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi heyetinde, Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen yer aldım. Semerkant ve Newyork’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın kabul ettiği birçok ülkenin Devlet ve Hükümet Başkanları, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yapılan toplantılardan birçoğuna katıldım. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yönelik övgülere ve gösterilen itibara bizzat şahit oldum ve her şeyden önce bir Türk vatandaşı olarak büyük bir gururu yaşadım. Sayın Cumhurbaşkanımız Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yaptığı konuşmada da dış politikaya dair Türkiye’nin görüşlerini ve milli tezlerini açık ve net bir şekilde dile getirmiş, Türk milletinin tercümanı ve aynı zamanda onuru olmuştur. İnsanı ve insani değerleri merkezine alan aktif bir diplomasiyle bölgemizde ve küresel zeminde barış kuşağı tesis etmek için mücadele eden itibarlı bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmektedir. Türkiye parlayan kutup yıldızıdır. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle, ayak bağlarından kurtulmuş, özgüvene ve kalıcı siyasi istikrara kavuşmuştur. Türkiye bölgesinde ve küresel zeminde öne çıkan, uluslararası ilişkilerde söz ve itibar sahibi bir ülke seviyesine ulaşmış ve “Lider Ülke” hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir” diye konuştu.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI BELLİ, KARARI NETTİR’

Cumhur İttifakı’nın adayı belli, kararı net olduğunu ifade eden Kalaycı, “HDP’nin, PKK’nın, FETÖ’nün ve muhasım dış güçlerin masa altında gizlendiği altılı masaya Türk milletinin itimadı asla yoktur. Bu masa kinin ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, milli birlik ve kardeşlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve mezhep temelli bölücülüğü kaşımanın hevesindeler.  Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Karabağ’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Mavi Vatanda Türkiye’nin etkin mücadele gücünü, haklı ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların tek amacı yıkmaktır, tahrip etmektir, temellerimize dinamit koymaktır. Fakat başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler. Bizim zillete düşürülecek bir ülkemiz yoktur. Ülkemizi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin yarınları aydınlıktır. 2023 ve takip eden yıllar Türkiye’nin dev gibi ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı ya istiklal ya ölüm iradesinin mirasçısıdır. Cumhur İttifakı, Türkiye’ye sahip çıkan, Türk milletine hizmetkârlıkta sınır tanımayan inanmışlıktır. Cumhur İttifakı Kızılelma seferberliğidir.

Biz, bağımsız ve güçlü Türkiye’den tarafız. Biz, zalime yavuz, mazluma yunus olan tarafız. Biz, küresel oyunlara karşı milli duruştan tarafız. Cumhur İttifakı’nın adayı belli, kararı nettir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk milletinin takdiri ve tercihiyle yeniden Cumhurbaşkanı seçilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, oy oranı ve milletvekili sayısı itibariyle daha da güçlenecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır. Çağrımız, önce ülkem ve milletim diyen herkesedir. Çağrımız, bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen herkesedir. Çağrımız, milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen herkesedir. Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyen her vatan evladıyla yolumuz birdir. Biz birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır. Gidecek başka bir yurdumuz yoktur. Sığınacağımız başka bir toprak yoktur. Sırt döneceğimiz tek bir insanımız yoktur. Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Biz hep birlikte Türk milletiyiz” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner64

banner50