banner5

‘Enflasyon çıktığı gibi inecektir’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Adım Adım 2023" programında vatandaşlarla bir araya geldi. Kalaycı, “ Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Takip edilen politikalar doğrudur. Niyet hayır olduğundan akıbetin de hayır olacağına güvenmek lazımdır. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır" dedi

19 Haziran 2022 Pazar 14:41
‘Enflasyon çıktığı gibi inecektir’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, partisi tarafından Adım Adım 2023 programları kapsamında MHP Hüyük İlçe Başkanlığı, MHP Yunak İlçe Başkanlığı ve  MHP Meram İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programlara katılarak önemli mesajlar verdi. MHP Meram İlçe Başkanlığı programında konuşan Kalaycı, “ Hiç kimse merak etmesin, hayat pahalılığının kuşatması mutlaka yarılacaktır. Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Takip edilen politikalar doğrudur. Niyet hayır olduğundan akıbetin de hayır olacağına güvenmek lazımdır. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır" dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI'NIN TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı,  Hüyük’ de "Adım Adım 2023" programında vatandaşlarla bir araya geldi. Kalaycı, Hüyük Belediyesinin toplantı salonunda düzenlenen programda, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin geleceği olduğunu söyledi. Türkiye'nin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile vesayet odaklarından arındırıldığını ifade eden Kalaycı, "Bölgesel ve küresel ölçekte, her alanda uluslararası hukuka uygun, meşru ve milli politikalarla bekamıza, güvenliğimize, egemenlik haklarımıza ve tarihi mirasımıza sahip çıkılmaktadır. Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi saf dışı bırakmaya çalışanların oyunları bozulmuş, 'Mavi Vatan'ımıza sahip çıkılmıştır." diye konuştu. Cumhur İttifakı ile Türk cihan hakimiyeti ülküsünün tohumunun yeniden atıldığını vurgulayan Kalaycı, "İçinde bulunduğumuz zorlu günler yakında geride kalacak. 21. yüzyıl Allah'ın izniyle Türk asrı olacak. Geleceğin muhteşem ve müreffeh günlerine inanıyorum ki Cumhur İttifakı ile ulaşılacak." dedi.

‘ENFLASYON ÇIKTIĞI GİBİ İNECEKTİR’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Hiç kimse merak etmesin, hayat pahalılığının kuşatması mutlaka yarılacaktır. Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Takip edilen politikalar doğrudur. Niyet hayır olduğundan akıbetin de hayır olacağına güvenmek lazımdır. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır." dedi. Kalaycı, partisinin Meram İlçe Teşkilatı'nın Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ülkedeki hayat pahalılığına yönelik sorunu çözmek için hükümetin aldığı ekonomik tedbirlerin yerinde olduğunu söyledi. Kalaycı, şunları dile getirdi: "Kuşkusuz, günlük hayatın zorluklarının, artan fiyatlardan ve döviz kurlarından yakınmaların farkındayız. Geçim sıkıntılarını biliyoruz. Hiç kimse merak etmesin, hayat pahalılığının kuşatması mutlaka yarılacaktır. Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Takip edilen politikalar doğrudur. Niyet hayır olduğundan akıbetin de hayır olacağına güvenmek lazımdır. Birlikte çok daha güçlü olacağımız unutulmamalıdır." Salgın ve Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle dünyada başta doğal gaz, petrol ve kömürde olmak üzere emtia fiyatlarında anormal artışlar yaşandığına dikkati çeken Kalaycı, döviz kurlarındaki artışların ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığını söyledi.

TERÖRLE MÜCADELE

Devletin terörle mücadelede sona yaklaştığını belirten Kalaycı, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı ve Suriye'nin kuzeyine yapılması planlanan yeni olası askeri harekatla terörün kökünün tamamen kazınacağını kaydetti. Türkiye'deki 5,5 milyon yabancının yaklaşık 4 milyonunun sığınmacı olduğunu, hepsinin parmak izine kadar bilgilerinin devlette kayıtlı bulunduğunu dile getiren Kalaycı, "Kaçak göçün kaynağında durdurulması için etkili tedbirler alınmaktadır. Sınır boyunca güvenlik duvarları ve optik kuleler yapılmış, aydınlatma, sensör ve gece görüş kameralarıyla donatılmıştır. Sağlıklı geri gönderme merkezleri kurulmuştur. İdlib'de briket evler yapılmıştır." diye konuştu. Programa MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman,  MHP MYK Üyeleri  Özer Karakayacı, Güzide Çıpan, ile çok sayıda partili katıldı.

TÜRKİYE GÜÇLENDİKÇE ÇILDIRIYORLAR

Düzenlenen programda konuşan MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman da Cumhur İttifakı’nın bu güçlü yürüyüşün engellenemeyecek olduğunu ifade ederek, “ Çok şükür ki, Türkiye’ye ve Türk milletine sevdalı bir Genel Başkanımız, liderimiz var. Büyük bir öngörü ve özveriyle, memleket sevdasıyla yoğrulan adımlar atan liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur İttifakı” adıyla memleket sevdası ortak paydasında buluştular. Ülkemizin ve ülkülerimizin bekasını önceleyerek ortaya konulan bu tablo, ülkemizin umut ışığı, aydınlık geleceği oldu. Emperyalist odaklara ve ülkemizdeki işbirlikçilerine karşı ortaya konulan bu milli ve manevi duruş bilinmelidir ki; Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’ın, İstanbul’u Fetheden atam Fatih’in, Anadolu’da yeni bir kurtuluş ateşi yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün duruşudur.  Dolayısı ile kim ne derse desin, hangi dış güçler bize pranga vurmaya çalışırsa çalışsın, Cumhur İttifakı’nın bu güçlü yürüyüşü engellenemeyecek, Allah’ın izniyle 2023’te milletimizin desteğiyle Türk ve Türkiye düşmanları yeni bir şamarı okkalı bir şekilde yiyecektir. Biliyoruz; Türkiye güçlendikçe çıldırıyorlar. Milli silah ve sanayi adımlarımızdan korkuyorlar Biz kızıl elma dedikçe, kafayı yiyorlar. Biz Büyük ve güçlü Türkiye dedikçe oluk oluk ter akıtıyorlar. Buradan sesleniyoruz;  Korkunun ecele faydası yok! Allah’ın izniyle, Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerimizden taviz vermeyecek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı bu hedeflerimize ulaşmak için vuracağımız en güçlü mühür olacaktır. Cumhur İttifakı’nın şehrimizdeki en güzel örneklerinden biri olan Meram Belediyemizin kıymetli başkanı Sayın Mustafa Kavuş’a da buradan teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Sayın Başkanımızın Meram’ımız için gayretle ve samimiyetle ortaya koyduğu hizmetlere şahidiz. Bu hizmetler için şahsına ve ekibine huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyor, hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

CUMHUR İTTİFAKI'NIN AMACI TÜRKİYE’Yİ SÜPER GÜÇ HALİNE GETİRMEK

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Yunak'ta "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Aydınlatma" toplantısına katıldı.Kalaycı, Yunak Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen programda partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi."Adım Adım 2023, İlçe İlçe Aydınlatma" toplantısında, enerji ve döviz kurundaki yükselişin tek nedeninin büyük ölçüde dışa bağımlı olunmasından kaynaklandığını belirten Kalaycı, enflasyondaki tırmanışın engellenmesi ve dövizdeki suni yükselişin durdurulması amacıyla hükümetin gerekli olan tüm tedbirleri aldığını söyledi. Türkiye’nin uluslararası küresel borçluluk listesinde en az borcu olan ülkeler arasında yer aldığını ifade eden Kalaycı, "Terörle mücadelemizdeki başarımızdan dolayı birilerinin oyunlarını bozduk. Onlar da bunun rövanşı olarak ülkemizi ekonomik olarak baskı altında tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Burada bir oyun var, bunu iyi görmeliyiz ve ona göre davranmalıyız. Döviz artışı birilerinin oyunu. Bu suni artışlarla ülkemizi ve vatandaşlarımızı zora sokmaya çalışıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar büyüyen yükselen bir ülkeyiz." dedi. Kalaycı, Cumhur İttifakı'nın amacının Türkiye'yi süper güç haline getirmek olduğunu vurguladı. Türkiye’nin içinde bulunduğu zor günlerin çok yakında geride kalacağını belirten Kalaycı, "Ülkemiz, Cumhur İttifakı ile yükselecektir. Ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmaktır. Türkiye'ye diş bileyen emperyalist güçlerin alayı birden karşımızda hizalansa da Türk milleti, kutlu hedeflerine Allah'ın izni ve inayetiyle ulaşacaktır." ifadesini kullandı. Programda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtar ve vatandaşların soruları cevaplandı.

AA- HABER MERKEZİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner64

banner50