PEMA Koleji öğrencilerinden Talha Esat AKSOY, bütün soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu.

PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit Koç bu başarıda emeği olan, idarecilerine, öğretmenlerine ve kendilerine ilk günden itibaren güvenen tüm velilerine teşekkür etti. Sonuçların ülkemize hayırlı olmasını diledi. LGS sonuçlarının PEMA'nın tescillenen bir başarısı olduğunu PEMA'nın bu akademik başarıların yanında sosyal alanlarda da çocuklarımıza üstün meziyetler kazandırmaya devam edeceğini söyledi.

YÖK'ten vakıf üniversitelerine "ücret" uyarısı YÖK'ten vakıf üniversitelerine "ücret" uyarısı

746F88F1 Ca2F 4B0C 9256 0112C0E1A00F

PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi M. Sami Koç ise basın toplantısına şu şekilde devam etti: Hepiniz PEMA'ya hoş geldiniz. Çok çalışanların, emek verenlerin, alın teri dökenlerin, gecesini gündüzüne katanların okulu PEMA'ya hoş geldiniz. Eğer bir yerlere gelmek istiyorsanız, bu sadece istemekle olmuyor... Öyle "başarmak istiyorum" demekle de olmuyor... Çalışmakla oluyor, emek vermekle oluyor, bunu çok iyi bilen bu bilinçle yetişen öğrencilerimizle yine karşınızdayız. Bizim gücümüz burada; neden en güzel üniversiteleri kazanmam gerekiyor, neden bu vatana bu millete faydalı olmam gerekiyor, neden güzel bir insan olmam gerekiyor bilincine sahip öğrencilerimizde... Bu yüzden birbirinden kıymetli burada olan olamayan tüm öğrencilerimizi onları bu kadar güzel yetiştiren ailelerini onlara emek veren öğretmenlerini tebrik ederek başlamak istiyorum sözlerime. Evet yine PEMA'dan 2010'da, 2011'de, 2012'de 2013'te, 2014'te, 2015'te, 2016'da, 2017'de 2018'de, 2019'da, 2020'de, 2021'de, 2022'de, 2023'te olduğu gibi yani kurulduğumuz yıldan bu yana her sene olduğu gibi 2024 LGS'de de Türkiye Birincisi okulumuzdan çıktı. 2024 LGS'de tüm soruları doğru cevaplayan ve 500 tam puan alan öğrencimiz Taha Esat Aksoy ve Türkiye'deki her okula çok rahat bir şekilde girebilecek sıralamalar alan, Türkiye dereceleri yapan diğer öğrencilerimizle karşınızdayız. Bu tablo her şey değer, onları yetiştiren annelerinin babalarının onlara emek veren öğretmenlerinin gururla izlediği bu tablo ülkemizin geleceği, bundan daha büyük bir mutluluk bundan daha büyük bir huzur olabilir mi? Böyle güzel çocuklar yetiştiren annelerini babalarını huzurlarınızda onlara emek veren tüm öğretmenlerini bir kere daha tebrik ediyorum. Daha çok çalışacağız ve çıtayı her yıl daha da yukarılara çıkaracağız ve sadece ve sadece kendimizle yarışacağız. Ve her şeyin evlatlarımızın ve ülkemizin geleceği için olduğunu hiç unutmayacağız. Sonuçların, ülkemize hayırlı olmasını diliyor hepinize katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum.

0813340D Eb2D 4358 A4Fe 2C71B55F6F94

PEMA Koleji Ortaokul Müdürü Hatice Ün ise şu ifadelere yer verdi: Gerçekten çok emek verdiler. Çok çalıştılar ve bugünü taçlandırdılar. Ben onları yetiştiren, emek veren ve büyüten başta aileleri olmak üzere, sonrasında ilkokuldan başlayıp eğitimine katkı veren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. İşin başında ise, öğrencilerimizin kendisi, isteyerek ve çalışarak bugüne kadar geldi. Bu başarının karşılığını en güzel şekilde aldılar. Ben huzurlarınızda onları tek tek kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Ben her zaman şunu söylerim başarı hiçbir zaman tesadüf olmamıştır.

B0Ac9Bb8 4Bf0 4Afc Afeb 8Fbfdf427Afd

Kaynak: HABER MERKEZİ