Konyaspor’da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Anadolu Kartalı Konyaspor’da yapılması planlanan Olağan Genel Kurul, çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Konyaspor Olağan Genel Kurul’un haftaya kesin olarak yapılması ve yeni başkanın seçilmesi bekleniyor. Genel kurula ise sadece 89 delegenin katıldığı bilgisine ulaşıldı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, süreç ile alakalı önemli acıkmalarda bulundu. Başkan Özgçökçen, yeni başkan seçilemediği için üzgün olduklarına işaret etti. Genel kurulda çoğunluk sağlanmadığına dikkat çeken Özgökçen,”Genel kurulda çoğunluk sağlanamadığı için haftaya aynı yer ve saatte ertelenmiştir. Genel kurulun iptali gibi söylemler kesinlikle doğru değildir. Bizler için bu süreç, ilk defa yaşadığımız bir hadise.  Daha önce yapmış olduğumuz genel kurulda çoğunluk ilk toplantıda sağlanmıştı. Yeni yönetimler oluşturulmuştu. Çalışmalarımız devam etmişti. İnşallah gelecek hafta genel kurulumuzu idrak edeceğiz. Sizlerle belki de son basın toplantısını yapıyoruz” dedi.

NASIL ŞARTLARDA GÖREV ALDIĞIMIZI HERKES BİLİYOR

Hakan Çalhanoğlu İtalya'da döktürüyor Hakan Çalhanoğlu İtalya'da döktürüyor

Yeşil beyazlı takımın önemli bir değer olduğuna işaret eden Özgökçen, “Konyaspor bizim vazgeçilmez bir değerdir. 2,5 yıl önce göreve gelirken nasıl şartlarda geldiğimizi biliyoruz. Genel kurul kararı aldıktan sonra bazı söylemler oldu. Kamuoyunun aydınlanması gerektiğini düşündüğüm için açıklama yapmak zorundayız. Çeşitli toplantılarda zaten bahsetmiştim ve tekrar etmekte fayda var. Konyaspor’a elimizden geldiğince yardım etme gayreti içerisinde olduk. Bu süreç içerisinde maddi ve manevi olarak şehrimizin markasını en üst noktaya nasıl taşırız çalışması içerisinde yer aldık. Konya’mızın önemli simalarını, iş insanlarını, bizzat kendim ve bazı arkadaşlarımız ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. Şehrin markası olduğuna inandığımız Konyaspor’u daha iyi yerlere gelebilmesi adına, belki bugün ki, maddi imkanlardan daha zor olan bir dönemde görevden çekinmeden kaçmadan, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte görevi kabul ederek, olumsuz bir düşünce içerisine girmeden görevi aldık” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİĞE VURGU YAPTI

Ortak akla vurgu yapan Özgökçen, “Şehrin birlik ve beraberlik noktasında çalışmalarımız oldu. Buna herkesin şahit olduğuna inanıyorum. Konyaspor takımı bizim dönemimizde tarihin en büyük başarılarından birini elde etti. Basketbol Takımımızda Süper Lig’e yükseldi. Bundaki en büyük pay şehrin her kademesinde yaşayan görev alan, basın mensupları da dahil olmak üzere, yapmış olduğumuz, eylemler, söylemler, sizlerin bizleri pozitif yönde desteklemeniz, Konyaspor’un bir marka haline gelmesini sağladı. Bu başarının sırrı şehrin her bir paydaşıydı” şeklinde konuştu.

YÖNETİM KURULU EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞTI

Eleştirilere yapıcı baktıklarını kaydeden Özgökçen, “Olağan Genel Kurul kararı aldıktan sonra şehrimizdeki yöneticilerimiz ve iş insanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Gönül ister ki olağan genel kurulda biz görevimizi hemen devredelim. Yeni yönetimin bir an önce göreve başlamasını istedik. Maalesef olmadı. Eleştirilerden hiç kaçmadık. 23 kişilik yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber maddi ve manevi olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirdik. Bundan şüphem söz konusu değil. Aylarca evine çok az gitmiş evine gitmiş bir yönetim kurulumuz var. Konyaspor’un daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapmak zorundayız. Biz ilk göreve geldiğimizde ‘Konyaspor istediği başkanı buldu’ denmişti. Bu kadar emek vermiş çaba sarf etmiş insanlar var. Gönderirken maalesef ki, manevi olarak kendini heba etmiş başkanlarımızı öyle kötü gönderiyoruz ki, başkan adayı çıkmadığı için genel kurulu erteliyoruz. Önce herkes bu öz eleştiriyi yapmalıdır. Birbirimizi açık bulmak yerine, birleşmek gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOK YIPRATICI ŞEYLER VAR

Özgökçen, sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Konyaspor’un ibra edilen borcu 630 milyon lira. Ama biz söylemlere, itibar ediliyor. Yazılanlara itibar ediliyor. Bunun kimseye faydası yok. Bugün Konyaspor’un borcu 50 lirada olsa Konyaspor bizimdir. 1,5 milyar borcu olsa da bizimdir. Buraya gelirken herkesi el üstünde baş üstünde getiriyoruz. Fakat gönderirken, çok yıpratıcı ve sanki bu kulübe hizmet etmemiş gibi gönderiyoruz. Bu borç öyle çok değil. İnsanlar bu borçtan dolayı kaçmıyor. Yıpranmadan ve zedenlenme korkusundan dolayı kaçıyor. 2,5 yıl içerisinde fazla talip olmadığını gözlemledim. Gelin hep beraber, tamamen samimi bir ortamla, birleştirici tavır içerisinde girelim” diyerek sözlerini tamamladı.

SAMET AKTAŞ